Czy papież Franciszek lubił chodzić do szkoły? Wiemy, jaka jest odpowiedź

Czy papież Franciszek lubił chodzić do szkoły? Wiemy, jaka jest odpowiedź
Fot. PAP/EPA/RICCARDO ANTIMIANI
KAI / tk

Dla papieża Franciszka lata spędzone w szkole należały do najpiękniejszych w jego życiu. - Moje doświadczenia szkolne, zarówno jako ucznia, jak i nauczyciela, uważam za jeden z najpiękniejszych i najważniejszych etapów mojego życia – wyznał w przesłaniu do uczestników kongresu edukacyjnego zorganizowanego przez siostry urszulanki.

- Uczenie się i nauczanie pozostaje zadaniem na całe życie – stwierdził Franciszek.

W tym kontekście zaapelował uczestników, uczniów i nauczycieli, do rozpoznania własnego piękna. Nie piękna narcystycznego, czy piękna, które paktuje ze złem jak Dorian Gray, bohater powieści Oscara Wilde’a pt. „Portret Doriana Graya”. - Zamiast tego mówmy o pięknie, które nigdy nie blednie, ponieważ jest odbiciem piękna boskiego - stwierdził papież.

Franciszek przekonywał, że to piękno powinno znaleźć odzwierciedlenie w czynach, gdyż prawdziwe piękno zawsze przynosi dobro, dąży na przód. Dlatego życzył wszystkim uczestnikom „zdrowej wytrwałości” w ich pragnieniach i projektach. Zachęcił, aby zawsze iść do przodu i zawsze pamiętać o ludziach z marginesu społecznego i być otwartymi na nich i ich wielkie piękno.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Stefan von Kempis

Daj się rozpalić Słowu

Stary i zniszczony egzemplarz Biblii towarzyszy Franciszkowi od kilkudziesięciu lat. To najcenniejszy skarb naszego papieża, świadek jego radości i płaczu, prawdziwe źródło jego Ewangelicznej energii. Dla Franciszka Biblia nie jest pięknym...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Czy papież Franciszek lubił chodzić do szkoły? Wiemy, jaka jest odpowiedź
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.