Dzięki temu księdzu odbyło się aż 270 ślubów. Jest lepszy, niż aplikacje randkowe

Dzięki temu księdzu odbyło się aż 270 ślubów. Jest lepszy, niż aplikacje randkowe
Fot. Drew Coffman / unsplash.com / Facebook.com
ewtn.co.uk / tk

Ks. Fernando Cuevas Raposo to hiszpański kapłan, który kojarzony jest przede wszystkim ze swatania ze sobą osób poszukujących drugiej połówki. Dzięki niemu odbyło się już 270 ślubów.

Ks. Raposo działa w ramach instytucji Opus Dei, a także jest kapelanem w kilku akademikach w hiszpańskiej Walencji. Przygoda 67-letniego księdza ze swataniem ze sobą ludzi rozpoczęła się już 13 lat temu.

Formularz dla każdego kandydata

Dzięki strategii jaką przyjął ks. Raposo i którą stosuje u wszystkich kandydatów, ponad 500 osób znalazło swoją drugą połówkę. Osoby zgłaszające się do kapłana wypełniają formularz obejmujący imię i nazwisko, wiek, datę urodzenia, wzrost, studia, miejsce pracy, hobby, zalety, wady, to, co chcieliby ujrzeć w drugim człowieku, swoje zaangażowanie w wiarę i kościelny ruch formacyjny.

Gdy kandydat wypełni formularz, ks. Raposo analizuje jego treść i rozważa, kogo dopasować do danej osoby. Jeśli widzi zgodność między dwojgiem ludzi, przekazuje im formularz drugiej osoby i jeżeli wyrażą one na to zgodę, udostępnia im ich dane kontaktowe.

DEON.PL POLECA

- Podaję numer telefonu i mówię osobie, że ktoś skontaktuje się z nią w ciągu 24 godzin. I wtedy ci ludzie powiedzą lub zrobią, co zechcą. Moja praca w tym momencie się kończy – mówi 67-letni kapłan.

Hiszpański ksiądz każdego dnia otrzymuje około 20 próśb o pomoc w znalezieniu komuś partnera bądź partnerki i od razu zabiera się do pracy.

270 ślubów dzięki jednemu księdzu

- Policzyłem, że doszło już do 270 ślubów (spośród osób, które zeswatał ks. Fernando – przyp. red.). Mimo że ta liczba robi wrażenie, hiszpański ksiądz najbardziej cieszy się z tego, że żadna z tych par się nie rozwiodła.

- To, że się nie rozwodzą, nie wynika z techniki (jaką stosuje ks. Raposo – przyp. red.). Nie szkoliłem ich ani nie prowadziłem dla nich kursu przedmałżeńskiego. To dlatego, że są bardzo uduchowionymi ludźmi i są bardzo przyzwyczajeni do dawania siebie drugiemu człowiekowi – zaznaczył duchowny.

Ks. Fernando uważa swoją pracę za niezwykle istotną zwłaszcza w społeczeństwie odwracającym się od Boga.- Społeczeństwo jest bardzo zsekularyzowane, a ludzie mają ogromną ignorancję religijną. Nie interesują ich sprawy Boże, ponieważ tak zostali wychowani. Ci, którzy chcą żyć swoją wiarą, przywiązują do niej wielką wagę i chcą znaleźć kogoś z podobnymi wartościami – tłumaczy kapłan.

Źródło: ewtn.co.uk / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Wczytaj się w swoisty hymn ku czci boskiej i ludzkiej miłości.

Skoro łączy nas miłość czy potrzebny nam sakrament małżeństwa? Co zrobić, kiedy nasze relacje zaczynają być dalekie od ideału i wydaje się, że uczucie...

Skomentuj artykuł

Dzięki temu księdzu odbyło się aż 270 ślubów. Jest lepszy, niż aplikacje randkowe
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.