Film na weekend: Broad Peak. Czyli o determinacji pokonującej wszelkie przeszkody

Film na weekend: Broad Peak. Czyli o determinacji pokonującej wszelkie przeszkody
Fot. Netflix Polska / YouTube.com
Materiały dystrybutora / Deon.pl / tk

Maciej Berbeka, legendarny polski himalaista otrzymuje szanse zdobycia szczytu Broad Peak po tym, jak prawie udało mu się to osiągnąć 25 lat wcześniej. Zdeterminowany wspinacz chce zrobić wszystko, aby przestać żyć z piętnem oszusta i osiągnąć wymarzony cel. "Broad Peak" to nasza propozycja filmu na weekend.

Tytuł: Broad Peak
Reżyseria: Leszek Dawid
Scenariusz: Łukasz Ludkowski
Muzyka: Nicholas Britell
Gatunek: Biograficzny / Dramat
Produkcja: Polska, Włochy
Premiera: 2022
Główne role: Ireneusz Czop, Maja Ostaszewska, Piotr Głowacki, Łukasz Simlat, Tomasz Sapryk, Dawid Ogrodnik, Maciej Raniszewski, Maciej Kulig, Joanna Banasik
Ocena na Filmweb: 5,6

Opis festiwalowy: Oparta na prawdziwych wydarzeniach historia Macieja Berbeki - legendarnego polskiego himalaisty, należącego do grupy słynnych Lodowych Wojowników, który pragnął zdobyć szczyt jednej z najniebezpieczniejszych gór świata. W 1988 roku, po nieudanej próbie zdobycia K2, Berbeka bierze udział w ataku na sąsiadujący szczyt, Broad Peak. Nowy kierunek ekspedycji zmieni jego życie w sposób, którego nigdy by się nie spodziewał. Dwadzieścia pięć lat później polski wspinacz dostaje kolejną szansę na stawienie czoła ośmiotysięcznikowi. To opowieść o pasji oraz niesamowitej determinacji, która pcha człowieka ku niebezpiecznej krawędzi, ale również wzruszająca historia miłości, jaka łączyła Maćka i Ewę Berbeków.

Plakat filmu Plakat filmu "Broad Peak". Źródło: filmweb.plZobacz zwiastun filmu "Broad Peak"

DEON.PL POLECA

Nie popieramy piractwa! Skorzystaj z oficjalnych źródeł, które umożliwiają legalne oglądanie filmów: Google PlayHBO GOAppleTV lub Netflix.

Źródło: Materiały dystrybutora / Deon.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Grzegorz Strzelczyk

Czy Bóg zawsze jest dostępny i na nas czeka? Czy grzech przeszkadza w modlitwie? Co w sytuacji, gdy nie potrafię być szczery ze sobą i Bogiem? Czy można tęsknić za kimś, kogo nigdy się nie...

Skomentuj artykuł

Film na weekend: Broad Peak. Czyli o determinacji pokonującej wszelkie przeszkody
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.