Film na weekend: "Kolory raju". O tym, że w życiu nie wolno kierować się strachem i egoizmem

Film na weekend: "Kolory raju". O tym, że w życiu nie wolno kierować się strachem i egoizmem
Fragment plakatu filmu "Kolory raju" / Fot. Materiały dystrybutora

Niewidomy ośmiolatek tęskni za siostrami, babcią i ojcem, który nie chce niepełnosprawnego dziecka w swoim życiu. "Kolory raju" to poruszająca historia o nadziei, pięknie i raju, który został skażony grzechem.

Tytuł: Kolory raju / Rang-e khoda
Reżyseria: Majid Majidi
Scenariusz: Majid Majidi
Muzyka: Alireza Kohandairy
Gatunek: Dramat
Produkcja: Iran
Rok produkcji: 1999
Główne role: Mohsen Ramezani, Salime Feizi, Elham Sharifi, Hossein Mahjoub, Farahnaz Safari
Ocena na Filmweb: 7,8

Ośmioletni Mohammad jest niewidomy, ale mimo swojego kalectwa żyje pełnią, o jakiej mogą tylko pomarzyć niektórzy zdrowi ludzie. Akcja filmu rozgrywa się w małej irańskiej wsi, położnej w malowniczych górach. Skaliste szczyty, łąki pełne kolorowych kwiatów i sielankowa atmosfera naprawdę sprawiają, że górska idylla kojarzy się z tytułowym rajem. Niestety wszystko zmienia się, gdy wystraszony i nie rozumiejący syna ojciec postanawia pozbyć się niewidomego dziecka ze swojego życia. Jak się okaże, najbardziej ucierpi na tym nie tylko on ale również jego najbliżsi. "Kolory raju" to film o tym, że w życiu nie wolno kierować się strachem i egoizmem.

Obejrzyj fragment filmu "Kolory raju"

DEON.PL POLECA

Film "Kolory raju" można za darmo obejrzeć w serwisie VOD TVP.

Opis serwisu VOD: Ośmioletni Mohamed jest niewidomym, lecz niezwykle uzdolnionym uczniem teherańskiej szkoły dla dzieci ociemniałych. Nie ma łatwego dzieciństwa. Jego ojciec, ciężko pracujący wdowiec z zapadłej wsi, wstydzi się syna i chce się go pozbyć, by ożenić się z bogatą dziewczyną. Chłopca kocha tylko jego babcia, dumna z nauki wnuczka i jego zdolności. Niestety, ojciec gwałtem zabiera go, by oddać do stolarza na naukę rzemiosła. W swym okrutnym egoizmie, nie liczy się z uczuciami dziecka, które pokornie lecz w bólu, przyjmuje ciosy.

 

Kiedyś pilot wycieczek. Obecnie dziennikarz, podróżnik, bloger i obserwator świata. Od 10 lat redaktor DEON.pl. Uważa, że rzeczy materialne starzeją się i tracą na wartości, a radość z podróżowania jest ponadczasowa i bezcenna. Jego ulubionym kierunkiem jest północ, a dokładniej wszystko "w górę" od pięćdziesiątego równoleżnika. Od miast woli naturę, najlepiej oglądaną z okna pociągu. Interesuje się również historią, psychologią i duchowością. Lubi latać dronem i wędrować po górach. Prowadzi autorskiego bloga Mapa bezdroży

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Thomas Keating OCSO

Czym jest modlitwa głębi i jak zacząć ją praktykować?
W jaki sposób zasmakować jej duchowych owoców: pokoju, skupienia, poczucia Bożej obecności?
Jak łączyć kontemplację z działaniem?

Ojciec Thomas Keating (1923–2018), założyciel i duchowy...

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Kolory raju". O tym, że w życiu nie wolno kierować się strachem i egoizmem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.