Film na weekend: "Piąty element". O tym, że miłość zawsze zwycięża

Film na weekend: "Piąty element". O tym, że miłość zawsze zwycięża
fot. Fragment plakatu / materiały dystrybutora

Raz na pięć tysięcy lat zło absolutne zbliża się do Ziemi, by zniszczyć na niej życie. Gdy apokalipsa wisi w powietrzu, kierowca nowojorskiej taksówki i piękna Leeloo łączą siły, by ocalić świat. Pomoże im mityczna siła "pięciu elementów".

Tytuł: Piąty element / The Fifth Element
Reżyseria: Luc Besson
Scenariusz: Luc Besson, Robert Mark Kamen
Zdjęcia: Thierry Arbogast
Muzyka: Éric Serra
Gatunek: Sci-Fi / Akcja
Produkcja: USA, Francja, Wielka Brytania
Rok produkcji: 1997
Główne role: Bruce Willis, Gary Oldman, Ian Holm, Milla Jovovich, Chris Tucker
Ocena na Filmweb: 7,4

O "Piątym elemencie" można by napisać naprawdę dużo. To nie tylko klasyka kina, ale trzymający w napięciu film z niesamowitymi efektami specjalnymi (choć został nakręcony w 1997 roku, efekty nawet dzisiaj wciskają w fotel), zjawiskowymi zdjęciami, nieszablonową fabułą, oryginalną ścieżką dźwiękową i doskonałą obsadą.

"Piąty element" można polecić „w ciemno” każdemu. Spora dawka dobrego humoru i gra aktorska na najwyższym poziomie sprawią, że 126 minut przeznaczonych na jego obejrzenie, na pewno nie będzie czasem straconym. Trudno by było inaczej, jeśli twórcą filmu jest Luc Besson, znany z m.in. z "Leona zawodowca" i "Wielkiego błękitu".

DEON.PL POLECA

Opis fabuły: Jest wiek XXIII naszej ery. Zwiadowcze krążowniki kosmiczne wykryły tajemniczy obiekt zbliżający się do naszej galaktyki. Ziemia znalazła się w niebezpieczeństwie. Korben Dallas - były komandos, kierowca nowojorskiej taksówki otrzymuje rozkaz: odnaleźć pięć mitycznych elementów zdolnych ocalić planetę. Korben nie ma wyjścia - wraz z przybyłą z innej galaktyki piękną Leeloo wyrusza w kosmos by walczyć z absolutnym złem (na podstawie opisu dystrybutora).

Nie popieramy piractwa! Skorzystaj z oficjalnych źródeł, które umożliwiają legalne oglądanie filmów: Google PlayHBO MaxAppleTV lub Netflix.

Widziałeś dobry film? Koniecznie podziel się nim z nami:

Kiedyś pilot wycieczek. Obecnie dziennikarz, podróżnik, bloger i obserwator świata. Od 10 lat redaktor DEON.pl. Uważa, że rzeczy materialne starzeją się i tracą na wartości, a radość z podróżowania jest ponadczasowa i bezcenna. Jego ulubionym kierunkiem jest północ, a dokładniej wszystko "w górę" od pięćdziesiątego równoleżnika. Od miast woli naturę, najlepiej oglądaną z okna pociągu. Interesuje się również historią, psychologią i duchowością. Lubi latać dronem i wędrować po górach. Prowadzi autorskiego bloga Mapa bezdroży

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz Nowak OP

Orzeł w kurniku to ja sprzed lat. A może także ty? Może nim byłeś? Może jeszcze czasami bywasz? A może, co gorsza, nadal tkwisz w miejscu, które nie jest twoim naturalnym światem? W takim razie...

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Piąty element". O tym, że miłość zawsze zwycięża
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.