Film na weekend: "Piąty element". O tym, że miłość zawsze zwycięża

Film na weekend: "Piąty element". O tym, że miłość zawsze zwycięża
fot. Fragment plakatu / materiały dystrybutora

Raz na pięć tysięcy lat zło absolutne zbliża się do Ziemi, by zniszczyć na niej życie. Gdy apokalipsa wisi w powietrzu, kierowca nowojorskiej taksówki i piękna Leeloo łączą siły, by ocalić świat. Pomoże im mityczna siła "pięciu elementów".

Tytuł: Piąty element / The Fifth Element
Reżyseria: Luc Besson
Scenariusz: Luc Besson, Robert Mark Kamen
Zdjęcia: Thierry Arbogast
Muzyka: Éric Serra
Gatunek: Sci-Fi / Akcja
Produkcja: USA, Francja, Wielka Brytania
Rok produkcji: 1997
Główne role: Bruce Willis, Gary Oldman, Ian Holm, Milla Jovovich, Chris Tucker
Ocena na Filmweb: 7,4

DEON.PL POLECA

O "Piątym elemencie" można by napisać naprawdę dużo. To nie tylko klasyka kina, ale trzymający w napięciu film z niesamowitymi efektami specjalnymi (choć został nakręcony w 1997 roku, efekty nawet dzisiaj wciskają w fotel), zjawiskowymi zdjęciami, nieszablonową fabułą, oryginalną ścieżką dźwiękową i doskonałą obsadą.

"Piąty element" można polecić „w ciemno” każdemu. Spora dawka dobrego humoru i gra aktorska na najwyższym poziomie sprawią, że 126 minut przeznaczonych na jego obejrzenie, na pewno nie będzie czasem straconym. Trudno by było inaczej, jeśli twórcą filmu jest Luc Besson, znany z m.in. z "Leona zawodowca" i "Wielkiego błękitu".

Opis fabuły: Jest wiek XXIII naszej ery. Zwiadowcze krążowniki kosmiczne wykryły tajemniczy obiekt zbliżający się do naszej galaktyki. Ziemia znalazła się w niebezpieczeństwie. Korben Dallas - były komandos, kierowca nowojorskiej taksówki otrzymuje rozkaz: odnaleźć pięć mitycznych elementów zdolnych ocalić planetę. Korben nie ma wyjścia - wraz z przybyłą z innej galaktyki piękną Leeloo wyrusza w kosmos by walczyć z absolutnym złem (na podstawie opisu dystrybutora).

Nie popieramy piractwa! Skorzystaj z oficjalnych źródeł, które umożliwiają legalne oglądanie filmów: Google PlayHBO MaxAppleTV lub Netflix.

Widziałeś dobry film? Koniecznie podziel się nim z nami:

Kiedyś pilot wycieczek, obecnie dziennikarz, podróżnik, bloger i obserwator świata. Od 10 lat redaktor DEON.pl. Uważa, że rzeczy materialne starzeją się i tracą na wartości, a radość z podróżowania jest ponadczasowa i bezcenna. Jego ulubionym kierunkiem jest północ, a dokładniej wszystko "w górę" od pięćdziesiątego równoleżnika. Od miast woli naturę, najlepiej oglądaną z okna pociągu. Interesuje się również historią, psychologią i duchowością. Lubi latać dronem, wędrować po górach i szukać wokół śladów obecności Boga. Prowadzi autorskiego bloga Mapa bezdroży oraz internetowy modlitewnik do św. Józefa. Można go śledzić na Instagramie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz Nowak OP

Orzeł w kurniku to ja sprzed lat. A może także ty? Może nim byłeś? Może jeszcze czasami bywasz? A może, co gorsza, nadal tkwisz w miejscu, które nie jest twoim naturalnym światem? W takim razie...

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Piąty element". O tym, że miłość zawsze zwycięża
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.