Film na weekend: "Angielski pacjent"

Film na weekend: "Angielski pacjent"
(fot. Materiały prasowe)
4 lata temu
Mat. prasowe / youtube.com / pk

II wojna światowa. Poparzony pilot trafia pod opiekę pielęgniarki, która pomaga mu odzyskać utraconą w wypadku pamięć. Z jego wspomnień zaczyna wyłaniać się tragiczna historia.

Tytuł: Angielski pacjent / The English Patient
Reżyseria: Anthony Minghella
Scenariusz: Anthony Minghella
Muzyka: Gabriel Yared
Gatunek: Melodramat, Wojenny
Produkcja: USA, Wielka Brytania
Rok produkcji: 1996
Główne role: Ralph Fiennes, Juliette Binoche, Willem Dafoe, Kristin Scott Thomas

Rok 1943, trwa wojna w Afryce Północnej. Szybujący nad pustynią mały samolot sportowy zostaje zestrzelony przez Niemców. Jego pilot, odnaleziony przez Beduinów, zostaje przekazany wojskom alianckim. Ciężko poparzony, z zanikiem pamięci trafia do wojskowego szpitala niedaleko Florencji. Wojna dobiega jednak końca, a szpital ma być wkrótce ewakuowany. Młoda kanadyjska pielęgniarka Hana zafascynowana chorym na amnezję pacjentem, postanawia zostać z nim sama w zrujnowanym klasztorze. Wkrótce przybywa tam także Kanadyjczyk Caravaggio i młody sikhijski saper Kip. Od tej chwili cała trójka próbuje zgłębić tajemnicę człowieka bez twarzy i nazwiska. Akcja, w retrospekcjach, cofa się do Afryki Północnej końca lat trzydziestych... (Opis dystrybutora).

Odradzamy oglądanie tego filmu z dziećmi.

***

Na >>>tych stronach<<< można legalnie i za darmo oglądać filmy. Jeśli nie znajdziesz tam naszej propozycji, skorzystaj z wypożyczalni DVD lub odwiedź portal, który umożliwia odpłatne oglądanie filmów: Google Play, iTunes lub Netflix. Nie popieramy piractwa!

Film na weekend:

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Angielski pacjent"
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Angielski pacjent"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.