Film na weekend: "Pokój"

Film na weekend: "Pokój"
(fot. Materiały dystrybutora / fragment plakatu)
Materiały dystrybutora / yoytube.com / pk

Jack i jego matka są od pięciu lat uwięzieni w niewielkim pokoju. Chłopiec nigdy nie widział drzew, słońca i deszczu. Zdesperowana kobieta podejmuje ryzykowną próbę uwolnienia syna.

Tytuł: Pokój / Room
Reżyseria: Lenny Abrahamson
Scenariusz: Emma Donoghue
Muzyka: Stephen Rennicks
Gatunek: Dramat
Produkcja: USA
Rok produkcji: 2015
Główne role: Brie Larson, Jacob Tremblay, Joan Allen, Sean Bridgers

Opis dystrybutora: Jack ma pięć lat, gdy dowiaduje się od mamy, że pokój, w którym mieszka z nią od urodzenia, nie jest całym światem. Wychował się tu, myśląc, że po drugiej stronie ścian jest pustka. Teraz matka decyduje się powiedzieć mu prawdę i z jego pomocą podjąć walkę o wolność. Od prawie 6 lat są więzieni przez człowieka, który każe nazywać się Dużym Nickiem. Izoluje ich od świata, grożąc, że próba ucieczki zostanie ukarana śmiercią. Mama obmyśla niezwykle ryzykowny plan, którego głównym bohaterem ma być właśnie Jack. Wkrótce okaże się, że nie samo odzyskanie wolności jest największym wyzwaniem, ale konieczność odnalezienia się w niej i nauka życia na nowo.

***

Nie popieramy piractwa! Skorzystaj z wypożyczalni DVD lub odwiedź portal, który umożliwia odpłatne oglądanie filmów: Google PlayiTunes lub Netflix.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Pokój"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.