Film na weekend: "Siedem lat w Tybecie"

Film na weekend: "Siedem lat w Tybecie"
fot. Fragment plakatu / materiały dystrybutora
6 miesięcy temu

Poruszająca opowieść o przyjaźni austriackiego himalaisty z młodym Dalajlamą i najnowsza historia Tybetu w pigułce. "Siedem lat w Tybecie" to klasyk, który trzeba zobaczyć.

Tytuł: Siedem lat w Tybecie / Seven Years in Tibet
Reżyseria: Jean-Jacques Annaud
Scenariusz: Becky Johnston
Muzyka: John Williams
Gatunek: Dramat / Biograficzny
Produkcja: Wielka Brytania / USA
Rok produkcji: 1997
Główne role: Brad Pitt, David Thewlis, BD Wong, Danny Denzongpa

Jeśli jeszcze nie widzieliście "Siedmiu lat w Tybecie", powinniście koniecznie nadrobić zaległości. Film ten, chociaż ma już 24 lata, wciąż zachwyca zdjęciami, muzyką i - przede wszystkim - poruszającą, opartą na faktach fabułą. To również filmowa opowieść o najnowszej historii Tybetu, legendarnego kraju na "dachu świata", celu wielu wypraw i podróżników, do dzisiaj skrywającego nieodkryte tajemnice.

Opis dystrybutora: Przemiana bohatera w wyniku zderzenia z dramatycznymi wydarzeniami, innym światem czy potęgą przyrody to motyw chętnie podejmowany przez filmowców. Bohater "Siedmiu lat w Tybecie", austriacki himalaista Heinrich Harrer (Brad Pitt) wyrusza w 1939 roku z ekspedycją w celu zdobycia szczytu Nanga Parbat. Wybuch wojny zatrzymuje himalaistów w Azji jako brytyjskich jeńców. Film jest historią pobytu i ucieczki Harrera z obozu, jego wędrówki i wreszcie życia w stolicy Tybetu - Lhasie, do której dociera wraz z poznanym podczas wyprawy Peterem Aufschnaiterem (David Thewlis). Będąc jednym z nielicznych Europejczyków, którym udaje się dotrzeć do tego zakazanego miasta, Harrer uzyskuje przywilej nauczania młodego Dalajlamy. Obcowanie z tak niezwykłym uczniem oraz prostymi, pełnymi radości i pokoju Tybetańczykami zmienia całkowicie zadufanego w sobie, aroganckiego głównego bohatera.

 

***

Nie popieramy piractwa! Skorzystaj z oficjalnych źródeł, które umożliwiają legalne oglądanie filmów: Google PlayHBO GOAppleTV lub Netflix.

Redaktor DEON.pl, dziennikarz, bloger, podróżnik i obserwator świata. Interesuje się turystyką kolejową i przyrodniczą. Lubi chodzić po górach i nurkować. Prowadzi autorskiego bloga Mapa bezdroży

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Siedem lat w Tybecie"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.