Największe religie świata, czyli 5 tysięcy lat w 3 minuty

Największe religie świata, czyli 5 tysięcy lat w 3 minuty
(fot. https://www.youtube.com/watch?v=AvFl6UBZLv4)
3 lata temu
Business Insider / youtube.com / pk

Hinduizm, judaizm, buddyzm, chrześcijaństwo i islam to pięć największych religii na świecie. W ciągu ostatnich kilku tysięcy lat, ukształtowały one bieg historii i miały głęboki wpływ na dzieje ludzkości.

Film, który za chwilę zobaczysz, trwa niecałe 3 minuty, ale w bardzo ciekawy sposób przedstawia proces rozprzestrzeniania się największych religii świata.

Warto zwrócić szczególną uwagę na islam. Choć jest najmłodszy z całej piątki, rozprzestrzeniał się najszybciej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Największe religie świata, czyli 5 tysięcy lat w 3 minuty
Komentarze (3)
Fred f
Fred f
18 sierpnia 2016, 17:00
W 1517 roku w Wittenberdze wystąpił ze swoimi 95 tezami Marcin Luter, krytykując w nich m.in. praktykę sprzedawania odpustów, z których Kościół pozyskiwał środki na finansowanie budowy bazyliki św. Piotra w Rzymie. Odpust, czyli takie coś czego praktycznie nie ma. kupiłbys coś czego nie ma? Zapewne nazwalibyście to oszustwem. Wniosek jest jeden. Bazylika powstała z pieniędzy za oszustwa. Odpust – w teologii katolickiej pojęcie oznaczające darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. No dobrze, ale może tak darowanie grzechów przez dobry uczynek ( nie na rzecz kościoła), a nie za pieniądze. Znów nasuwają się wnioski. Bardziej zamożny może więcej grzeszyć. Czy nie to nazywa się obłudą? Jak jest dziś? Identycznie. Za wszelkie sakramenty trzeba płacić,  chcesz, ślub, pogrzeb co najbardziej kuriozalne - msza w intencji zmarłego. Zwykle w okolicach 300 złotych, ale także "co łaska " - to znaczy nie mniej niż 500 złotych. Handel odpustem zamienił się na handel usługami i to dość drogimi usługami. Bym zapomniał, odpuszczenie grzechów to teraz trzy "zdrowaśki". Z taką pokutą to i nawet mniej zamożny może śmiało grzeszyć. Jesteś katolikiem,  wierzącym,  praktykującym to zamień te "zdrowaśki " na np. - Tydzień bez mięsa - oszczędzisz kilka miłych istnień w roku, - Posprzątanie najbliższego placu zabaw dla dzieci - może jakieś dziecko nie skaleczy się jutro od rozbitej butelki, - 24- godziny uśmiech do wszystkich - tak dużo jest smutków i zmartwień na twarzach otaczających nas osób - może uśmiech obcej osoby odciagnie od dolujacych myśli choć na chwilę, - Pogadaj z bezdomnym, zaszalej i kup mu herbatę i radio na baterie - wdzięczność tej osoby zapamietasz do końca życia... hmm, a może jednak bez jaj i walnąć sobie te trzy "zdrowaśki "? Jeśli wybrane zostały jednak "zdrowaśki" to zastanówcie się,  czym dla Was jest kościół i po co tam chodźcie.
KW
~Kasandra Wera
1 stycznia 2020, 13:40
1. Musisz sporo dowiedzieć się o Lutrze : jest książka P.Lisickiego, fim G.Brauna, szczególowe prekekcje ks.prof. T.Guza,.. bo szkoda Twoich brednych wypocin.. 2. Ofiary pieniężne zostały osobiście pobłogosławione przez Zbawiciela,.. ale Ty musiałbyć znać NT.. Wskazanie co do zasadności ofiar jest także w Starym Testamencie w Księdze Machabejskiej. 3. Ojciec Pio nieustannie odmawiał Różaniec, co absolutnie nie przeszkadzało mu pełnić inne funkcje w tym społeczne... Bóg dał Ci głowę,... nie po to byś ją maltretował siedząc na niej... ;)
DR
~Dara75 Rr
16 kwietnia 2020, 13:32
~Kasandra Wera nie jest to prawda. To błędnie rozumowanie. Proszę się edukować a nie siać bredni. Pozdrawiam :)

Skomentuj artykuł

Największe religie świata, czyli 5 tysięcy lat w 3 minuty
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.