Kamil Stoch pomógł kontuzjowanemu skoczkowi. „Ucieszyło mnie to, jak mnie ocenia”

Kamil Stoch pomógł kontuzjowanemu skoczkowi. „Ucieszyło mnie to, jak mnie ocenia”
Fot. PAP/Grzegorz Momot
sportsinwinter.pl / tk

Po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją więzadeł krzyżowych skoczek narciarski Killian Peier wrócił do zawodów Pucharu Świata. Szwajcar przyznał, że w powrocie na skocznie pomógł mu Kamil Stoch.

Kilian Peier doznał kontuzji zerwania więzadła krzyżowego w 2020 roku podczas konkursu o tytuł mistrza Szwajcarii w skokach narciarskich.

Podczas długiej przerwy od sportu Szwajcar kontaktował się telefonicznie z Kamilem Stochem. Przyznał, że rozmowa z polskim skoczkiem była bardzo motywująca i pomocna.

Rozmowa z Kamilem Stochem

– Ciekawiło mnie, jak udało mu się stać tak silnym. Całkiem dobrze mi to wytłumaczył. Ucieszyło mnie też to, jak mnie ocenia. Według niego jestem spokojnym facetem, wykonuję swoją pracę poważnie i skrupulatnie, co się opłaci. To dało mi dodatkową pewność siebie – powiedział Peier.

26-letni skoczek w lutym po raz pierwszy weźmie udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Peier przyznał, że kontuzjowane wcześniej kolano jest już gotowe i zdążył się z już z nim „polubić”.

– Chcę być gotowy i mieć przyjemność z zawodów. To igrzyska olimpijskie, wciąż oznaczające rywalizację – powiedział skoczek narciarski.

Źródło: sportsinwinter.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zdzisław Józef Kijas OFMConv
24,43 zł
34,90 zł

Kim chcę być? Kim są ludzie wokół mnie i jaki mają na mnie wpływ? Jak oceniam ich i siebie? Co jest moim celem w życiu? Udzielenie szczerej odpowiedzi na te pytania umożliwia człowiekowi lepsze zrozumienie...

Skomentuj artykuł

Kamil Stoch pomógł kontuzjowanemu skoczkowi. „Ucieszyło mnie to, jak mnie ocenia”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.