Kichnięcie Jana Pawła II, które miało sens ekumeniczny

Kichnięcie Jana Pawła II, które miało sens ekumeniczny
Fot. Dobry Film / YouTube.com
Logo źródła: DEON.pl Deon.pl / tk

W roku 1997 we Wrocławiu odbył się Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny, w którym udział wziął Jan Paweł II. W trakcie jednego z przemówień papież nagle kichnął, za co został nagrodzony gromkimi brawami. Chwilę później skomentował swoje kichnięcie, co wywołało śmiech u zebranych ludzi.

46. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny był okazją do spotkań ekumenicznych. Pierwsze takie spotkanie odbyło się we wrocławskiej Hali Stulecia. Papież zachęcał chrześcijańskich uczestników, aby wzajemnie się tolerowali oraz dawali świadectwo jedności.

Kichnięcie Jana Pawła II

Podczas przemówienia papież nagle kichnął, a chwilę później Hala Tysiąclecia rozbrzmiała z tego powodu gromkimi brawami i okrzykami „na zdrowie”. Po tej sytuacji na twarzy Jana Pawła II pojawił się wyraźny uśmiech, a swoje kichnięcie papież skomentował słowami: „Okazuje się, że i kichnięcie może mieć sens ekumeniczny. Może służyć sprawie pojednania”.

Podczas Kongresu Eucharystycznego Jan Paweł II mówił ważne słowa: „Oto Chrystus przyszedł na świat, aby obdarzyć człowieka życiem Bożym. Nie tylko głosił Dobrą Nowinę, ale także ustanowił Eucharystię, która ma do końca czasów uobecniać Jego odkupieńcze misterium. A wybrał jako środek wyrazu elementy natury — chleb i wino, pokarm i napój, które człowiek musi spożywać, ażeby utrzymać się przy życiu”.

Źródło: Deon / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Janusz Poniewierski

Święty Jan Paweł II z bliska

Ta minibiografia - lekka, miejscami humorystyczna - pokazuje św. Jana Pawła II, jakiego kochaliśmy: dowcipnego, mądrego i bliskiego ludziom. Z zamieszczonych w niej anegdot wyłania się obraz Wielkiego Papieża,...

Skomentuj artykuł

Kichnięcie Jana Pawła II, które miało sens ekumeniczny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.