Ksiądz stracił przytomność podczas Mszy. Uratował go policjant

Ksiądz stracił przytomność podczas Mszy. Uratował go policjant
Fot. Jacob Bentzinger / unsplash.com
wolow.policja.gov.pl / tk

W jednym z kościołów na terenie gminy Wołów mł. asp. Andrzej Kuśnierz zauważył nietypowe zachowanie księdza odprawiającego Mszę świętą. Wszystkie symptomy wskazywały na niedotlenienie. Kapłan stracił przytomność, a policjant natychmiast udzielił mu pomocy.

Policjantem jest się cały czas, niezależnie od tego, czy jest się w trakcie służby, czy w czasie od niej wolnym. Wołowski dzielnicowy znajdując się poza służbą wykorzystał swoje umiejętności oraz doświadczenie w ratowaniu ludzkiego życia i udzielania pomocy przedmedycznej. Podjęte przez funkcjonariusza działania pozwoliły na przekazanie księdza zespołowi pogotowia ratunkowego.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 15 maja br. około godziny 10:00 w kościele znajdującym się w jednej z miejscowości Gminy Wołów. Mł. asp. Andrzej Kuśnierz zauważył nietypowe zachowanie księdza sprawującego Mszę świętą.

Policjant uratował księdza

Kapłan mówił coraz wolniej i mało wyraźnie. Doświadczony dzielnicowy wiedział, że takie symptomy wskazują na niedotlenienie. Natychmiast podbiegł do księdza i wyprowadził go z kościoła. Po wyjściu z budynku kapłan stracił przytomność i upadł na ziemię. I tym razem policjant wykazał się znajomością zasad udzielania pomocy przedmedycznej.

DEON.PL POLECA

Dzięki działaniom funkcjonariusza duchowny odzyskał przytomność. Wezwane na miejsce pogotowie ratunkowe zabrało księdza do szpitala celem przeprowadzenia dalszych badań.

Podjęte przez mł. asp. Andrzeja Kuśnierza działania pozwoliły na zapobiegnięcie poważnemu zdarzeniu. Kapłan przekazał policjantowi wyrazy wdzięczności.

Mł. asp. Andrzej Kuśnierz od 10 lat pełni służbę w wołowskiej komendzie. W tym czasie wielokrotnie pomagał innym oraz ratował życie i zdrowie. Swoją postawą pokazał, że policjantem jest się cały czas.

Źródło: wolow.policja.gov.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Wczytaj się w swoisty hymn ku czci boskiej i ludzkiej miłości.

Skoro łączy nas miłość czy potrzebny nam sakrament małżeństwa? Co zrobić, kiedy nasze relacje zaczynają być dalekie od ideału i wydaje się, że uczucie...

Skomentuj artykuł

Ksiądz stracił przytomność podczas Mszy. Uratował go policjant
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.