Polskie serce uratowało Ukrainkę. Przeszczep, który przeszedł już do historii

Polskie serce uratowało Ukrainkę. Przeszczep, który przeszedł już do historii
Fot. depositphotos.com / serce
belsat.eu / kb

Pomoc dla Ukrainy może być realizowana na wielu płaszczyznach. Julia Skip - Ukrainka z obwodu lwowskiego otrzymała od Polaka nowe serce.

Jak podał ukraiński Narodowy Ruch „O Transplantację” wcześniej nie było możliwości przeprowadzenia przeszczepu u 36-letniej kobiety, ponieważ Ukraina nie jest członkiem międzynarodowych organizacji koordynujących transplantacje w różnych krajach.

DEON.PL POLECAPolak oddał serce Ukraince

"Na Ukrainie od początku wojny wielu pacjentów pozostawiono bez opieki medycznej, w tym wielu pacjentów potrzebujących przeszczepów narządów. A teraz obywatele Polski ponownie pokazali swój największy przejaw człowieczeństwa. Uratowali jej życie" – podała przedstawicielka organizacji.

36-latka z obwodu lwowskiego od dawna cierpiała na niewydolność serca. Jej serce nie mogło w pełni ukrwić organizmu, powodem była kardiomiopatia.

Wojna, która wybuchła 24 lutego na Ukrainie, znacząco utrudniła przeprowadzenie tej operacji. Ostatecznie, jednak udało się przetransportować kobietę do Polski.

"Operacja się powiodła, teraz Ukrainkę czeka długi okres rekonwalescencji i rehabilitacji" – podano w raporcie.

Co ciekawe, to pierwsza w Polsce operacja przeszczepu narządów dla obywateli Ukrainy.

Źródło: belsat.eu / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Grzegorz Dobiecki

O czym nie mówi się głośno?

Kto odpowiada za śmierć 150 tysięcy Amerykanów? Komu grozi wojna domowa, a gdzie żyje się jak w więzieniu? Który region świata jest bardziej skomplikowany niż montaż mebli z Ikei?...

Skomentuj artykuł

Polskie serce uratowało Ukrainkę. Przeszczep, który przeszedł już do historii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.