Księża kontra dzieciaki. Nie mieli szans! To nagranie ma już pół miliona wyświetleń i tysiące lajków [WIDEO]

Księża kontra dzieciaki. Nie mieli szans! To nagranie ma już pół miliona wyświetleń i tysiące lajków [WIDEO]
Bitwa na śnieżki w parafii w Magnuszewie. Źródło: Facebook / Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Magnuszewie
Facebook / mł

Parafia św. Jana Chrzciciela w Magnuszewie nie należy do największych w Polsce. Może właśnie dlatego panuje w niej świetna atmosfera. Gdyby tak nie było, ta bitwa na śnieżki na pewno nie doszłaby do skutku!

Trzeba przyznać, że księża z parafii w Magnuszewie walczyli dzielnie - ale w tej bitwie nie mieli szans. Nagranie wrzucone na parafialnego Facebooka ma już niemal pół miliona wyświetleń i tysiące lajków i serduszek. Nic dziwnego: na spontanicznie nagranym wideo widać czystą radość i świetną zabawę. 

W tej bitwie księża nie mieli szans

To zupełnie inna twarz Kościoła niż ta najczęściej prezentowana w mediach. Wielu osobom trudno jest uwierzyć, że w 2023 roku, gdy tyle mówi się o laicyzacji, skandalach, odejściach i braku zainteresowania wiarą, w Kościele wciąż są dobre, zwykłe, proste i pełne radości relacje.  

jak się buduje parafię, w której ludzie znają się i lubią? jak mówi proboszcz, ks. Krzysztof Dukielski, to działanie Pana Boga, a proboszcz po prostu... stara się za dużo nie przeszkadzać. - Przez lata ludzie ocierali się o siebie na ulicy znając się tylko tak przelotnie. Nagle odkrywają swoje serca, uczą się patrzeć na swoje twarze, uczą się dzielić sobą - dzielił się w poświęconym parafii w Magnuszewie odcinku programu „Agape. Blisko Ciebie”. 

DEON.PL POLECA

"Takich księży nam trzeba" 

Nagranie spodobało się internautom. "Super, takich księży nam potrzeba" - napisała Agata. "Myślę, że większość ludzi by zaczęła uczęszczać na msze jakby mieli takich księży w swojej parafii, a dzieci chętnie by szły do kościoła!" - dodała w komentarzu Małgorzata. 

- Na księdza, na księdza! Ataaak! - wołają roześmiane dzieci, ze śnieżkami w rękach biegnące w kierunku duszpasterzy. Księża nie pozostają im dłużni, ale przewaga liczebna przechyla szalę zwycięstwa na najmłodszych ludzi Kościoła. To trzeba zobaczyć! 

 

Źródło: Facebook / mł

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maciej Biskup OP

Klucz do szczęścia, pokoju wewnętrznego oraz do odzyskania smaku tego, co na co dzień robisz, kryje się w uważności

Codzienność pełna obowiązków i zadań często wymusza na nas szybkie tempo życia. Wielu z nas nosi...

Skomentuj artykuł

Księża kontra dzieciaki. Nie mieli szans! To nagranie ma już pół miliona wyświetleń i tysiące lajków [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.