53 lata temu na Antarktydzie stracił portfel. Zguba wróciła do jego rąk z zawartością

53 lata temu na Antarktydzie stracił portfel. Zguba wróciła do jego rąk z zawartością
fot. Matt Palmer / Unsplash
PAP / pk

Paul Grisham, 91-letni mieszkaniec San Diego w Kalifornii, w sobotę odzyskał portfel, który zgubił 53 lata temu na Antarktydzie. Był zaskoczony, gdy zwrócono mu zaginiony przedmiot - poinformował dziennik "The San Diego Union-Trubune".

Portfel znaleziono za szafką podczas rozbiórki budynku w amerykańskiej stacji naukowo-badawczej McMurdo.

DEON.PL POLECA
Grisham przez 13 miesięcy - od października 1967 roku - służył jako meteorolog w marynarce wojennej Stanów Zjednoczonych na Antarktydzie. Powiedział, że nie pamięta, by zgubił wtedy portfel, ale znaleziony przedmiot zdecydowanie należał do niego. W środku były między innymi jego dokumenty, przepis na likier kawowy i kieszonkowa instrukcja, jak postępować w przypadku ataku bronią atomową, biologiczną lub chemiczną.

Brązowy skórzany portfel dotarł do niego pocztą. "Byłem zachwycony" - powiedział Grisham. "Długa lista ludzi była zaangażowana w odnalezienie mnie" - dodał.

Jak pisze "The San Diego Union-Trubune", podczas rozbiórki budynku znaleziono dwa portfele. Drugi z nich zwrócono rodzinie jego właściciela Paula Howarda, który zmarł w 2016 roku.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Franz Jalics SJ

To właśnie uważność ostatecznie prowadzi do Boga. Kontemplacja jest oglądaniem. W życiu wiecznym nie będziemy o Bogu rozmyślać, ale Go oglądać. Nie będziemy także zajmować się Bogiem w zewnętrznej aktywności, tylko oglądać Go i miłować....

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

53 lata temu na Antarktydzie stracił portfel. Zguba wróciła do jego rąk z zawartością
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.