82-latek oddał nerkę synowi. To bezprecedensowy przeszczep

82-latek oddał nerkę synowi. To bezprecedensowy przeszczep
fot. Depositphotos
1 miesiąc temu
PAP / pk

82-letni mężczyzna oddał nerkę swojemu 53-letniemu synowi. Przeszczep, który przeprowadzono w Turynie na północy Włoch, uznany został za bezprecedensowy ze względu na wiek dawcy. O udanym zabiegu poinformowano w środę, w przeddzień Światowego Dnia Nerek.

Przeszczep został wykonany w styczniu w turyńskim szpitalu Molinette, który specjalizuje się między innymi w takich operacjach.

"Nie zrobiłem nic wyjątkowego. Dla ojca nie ma nic bardziej normalnego niż uczynić to, co może poprawić życie jego dziecka" - powiedział agencji Ansa Pasquale Longo, który oddał nerkę synowi.

Starszy mężczyzna zapewnił, że czuje się tak samo dobrze, jak przed zabiegiem. Jego syn chorował na kłębuszkowe zapalenie nerek, przez lata brał lekarstwa i miał żelazną dietę. Jesienią 2020 roku okazało się, że konieczne będą dializy. Dlatego jego ojciec postanowił mu pomóc.

"Mój syn jest teraz pełen energii i zadowolony, a ja jestem szczęśliwy" - dodał dawca.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
red. kard. Walter Kasper, George Augustin
23,03 zł
32,90 zł

Doświadczenie, które nas połączyło

Jak niegdyś z uczniami na drodze do Emaus, tak i w przyszłości Pan będzie z nami w drodze, obecny w swoim słowie i w łamaniu eucharystycznego chleba. Powie nam: „Nie bójcie...

Skomentuj artykuł

82-latek oddał nerkę synowi. To bezprecedensowy przeszczep
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.