Aaron i Evan pomagają ofiarom przemocy domowej. „Taka pomoc to dla nas zaszczyt”

Aaron i Evan pomagają ofiarom przemocy domowej. „Taka pomoc to dla nas zaszczyt”
(Fot. meatheadmovers.com)
CNN/dm

Aaron i Evan już w liceum założyli firmę przeprowadzkową. Początkowo chcieli trochę zarobić, jednak z czasem podczas swojej pracy, zaczęli pomagać również ofiarom przemocy domowej. Obecnie pomagają osobom, które zmuszone były zacząć życie od nowa.

Bracia Steed w 1997 roku założyli firmę przeprowadzkową „Meathead Movers”. Evan i Aaron byli wówczas w liceum i szukali sposobu na zarabianie pieniędzy. Początkowo ich firma zajmowała się przeprowadzkami.

Aaron w rozmowie z CNN wyjaśnił, że w po pewnym czasie mężczyźni zaczęli odbierać telefony od ofiar przemocy, które potrzebowały pomocy nie tylko w przeprowadzce, ale również pierwszego, konkretnego wsparcia po wyrwaniu się z toksycznego środowiska. 

Były to najczęściej ofiary przemocy domowej, które musiały pilnie uciekać ze swoich toksycznych domów. Od tamtego czasu firma zaczęła oferować bezpłatne przeprowadzki, a także przekazywać część swojego czasu i innych zasobów osobom, które musiały rozpocząć nowe życie.

 

DEON.PL POLECA

Oprócz samej przeprowadzki mężczyźni kierują pokrzywdzone osoby do instytucji, które wspierają i oferują konkretną pomoc ofiarom przemocy domowej.

Obecnie firma „Meathead Movers” współpracuje z ośmioma schroniskami i organizacjami pozarządowymi w środkowej i południowej Kalifornii. Mężczyźni w 2019 roku pomogli przenieść się 60 rodzinom.

CNN/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Aaron i Evan pomagają ofiarom przemocy domowej. „Taka pomoc to dla nas zaszczyt”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.