Jim Caviezel o roli różańca w jego pracy nad nowym filmem o św. Pawle

Jim Caviezel o roli różańca w jego pracy nad nowym filmem o św. Pawle
(fot. shutterstock.com)
pch / CNA / wPolityce

Codzienna Eucharystia, różaniec i czytanie Pisma Świętego - to narzędzia Jima Caviezela, aktora "Pasji", do jak najlepszego ukazania świętości w nowym filmie "Paweł, Apostoł Chrystusa".

Dlaczego dla Caviezela tak ważną rzeczą jest modlitwa różańcowa? Aktor odgrywa w nowym filmie rolę świętego Łukasza, ewangelisty. "To on najwięcej ze wszystkich apostołów pisał o Maryi. Różaniec pozwala mi się skupić, modlę się nim" - powiedział Caviezel.
"Wszystko, co robię, zawsze jest z pomocą Bożą. To On jest wyznacznikiem mojej życiowej drogi. On mnie prowadzi. Od Niego pochodzi mój talent. Tym, co powierzam Bogu jest to, co od Niego otrzymuję - On w zamian pomnaża to wszystko i błogosławi w sposób, którego nigdy bym nie uznał za możliwy" - powiedział Jim Caviezel o swojej wierze dla Catholic News Agency.
W innym wywiadzie Caviezel mówił o swoim przywiązaniu do Maryi i o tym, że ta duchowość jest esencją jego wiary. "Moja relacja z Jezusem jest dzięki Niej. Ona przyprowadziła mnie do Niego".
Powiedział także o pytaniu, które zadał mu jego kolega wyznania ewangelickiego: "Raz zapytał mnie, dlaczego nie kieruję się do Jezusa osobiście. Myślę, że to wartościowe pytanie. Kiedy do tego wracam, przypominam sobie, że nie wiedziałem jak mu na to odpowiedzieć. Ale znalazłem tę odpowiedź w przykładzie św. Jana Pawła II. Polska, [w której jest zakorzeniona duchowość maryjna, dod.red.], jak żaden inny kraj, jest przywiązana do Jezusa".
Film, w którym Caviezel zagra rolę św. Łukasza, będzie miał swoją premierę 23 marca. Będzie opowiadał o męczeństwie pierwszych chrześcijan za rządów cesarza Nerona, akcentując mocno rolę świadectwa świętego Pawła i jego przesłanie nadziei dla wszystkich wierzących.
Tematami przewodnimi filmu będą: nawrócenie oraz przebaczenie. "Największą kontrowersją ukazaną filmie jest to, że można wybaczyć bez patrzenia na koszty tego gestu, a do tego nie oznacza to słabości lub tolerancja dla popełnionego zła. Przebaczenie tu jest raczej spotkanie twarzą w twarz ze złem - a to jest rzeczą najtrudniejszą" - powiedział Caviezel.
Główną rolę w filmie zagra aktor znany m.in. z serialu "Gra o Tron" - James Faulkner. Caviezel powiedział o nim, że "urodził się, by grać świętego Pawła".
Sam Faulkner mówiąc o swojej roli, podkreśla że to dla niego całkowicie inne doświadczenie. "Czuję pełne wsparcie ludzi, którzy są wokół mnie, a do tego ogarnia mnie uczucie miłości, które od nich płynie. To dla mnie wyjątkowe doświadczenie".
Film "Paweł, apostoł Chrystusa" jest dedykowany przez jego autorów Chrześcijanon prześladowanym na świecie. Główny producent Eric Groth powiedział agencji CNA, że sam film jest refleksją nad sytuacją w Syrii, ofensywą ISIS, a także męczennikami, którzy w ciągu wieków nie bali się oddać swojego życia dla Chrystusa. Męczeństwo tu jest ukazane z perspektywy człowieka.
Zwiastun megaprodukcji robi wrażenie. Zresztą - sami go zobaczcie:

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

Jim Caviezel o roli różańca w jego pracy nad nowym filmem o św. Pawle
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.