Ksiądz, który nie boi się gangsterów. Jego przemówienie to absolutny hit

Ksiądz, który nie boi się gangsterów. Jego przemówienie to absolutny hit
(fot. Homeboy Industries / facebook.com)
Relevant Magazine / kk

Ojciec Greg Boyle jest jezuitą, który pracuje jako dyrektor Homeboy Industries, programu integracyjnego, w którym prowadzi duszpasterstwo dla byłych członków gangów, bezdomnych i więźniów z Los Angeles. Co roku w programie uczestniczy niemal 10000 osób.

W niedawno opublikowanym na Facebooku wideo, ks. Boyle opowiada w jaki sposób wpynęła na niego praca z byłymi kryminalistami. Film obejrzano już niemal 26 milionów razy. To nic dziwnego, ks. Boyle ma wspaniałe poczucie humoru i wielką charyzmę.

"Zadzwonili do mnie z mojej uczelni, Gonzaga University, żeby poprosić mnie o wygłoszenie przemówienia. (...) Zapytali: «Czy możesz zebrać ze sobą dwójkę podopiecznych?», a ja zawsze zabieram takich, którzy nigdy nie lecieli samolotem tylko po to, żeby zobaczyć lęk na twarzach gangsterów lecących wysoko w powietrzu" - mówi ze śmiechem. Jednym z nich był Mario, chyba najbardziej wytatuowany facet, który znalazł się pod opieką Homeboy.

Father Greg's Thanksgiving Greeting: In Houston once, after a talk I gave, a very earnest gang intervention worker...

Opublikowany przez Homeboy Industries Czwartek, 22 listopada 2018

"Idziemy przez miasto, matki ze strachu zaczynają przytulać swoje dzieci, a ja myślę sobie, że gdybyś przyszedł w poniedziałek do Homeboy i zapytał kto jest najmilszą, najbardziej delikatną duszyczką, która tam pracuje, to nikt nie powie, że to ja. Powiedzą, że to Mario" - opisuje go jezuita.

How Working With Gang Members Changed My Life

Father Gregory Boyle's work as the founder of Homeboy Industries has greatly impacted the lives of so many. His hilarious and inspiring story reminds us all that there is no us and them, just us. Speaker: Father Gregory Boyle

Opublikowany przez The Daily Goalcast Piątek, 25 stycznia 2019

"On jest świadectwem, że tylko taka dusza, która nasyca świat delikatnością, ma szanse by go zmienić" - mówi ks. Greg Boyle.

Podczas dyskusji jedna z kobiet zapytała Mario o to, czy miałby jakąś radę dla swoich dzieci. On łamiącym się głosem odpowiedział: "Po prostu nie chciałbym żeby moje dzieci skończyły tak jak ja". Zapadła cisza, ale jej reakcja go zaskoczyła.

“What do we know to be true about gang violence? We know we will fail if we fixate on the symptoms and not address what...

Opublikowany przez Homeboy Industries Czwartek, 31 maja 2018

"Dlaczego nie chciałbyś, aby Twoje dzieci stały się takie jak Ty? Przecież kochasz, jesteś miły, delikatny, mądry. Mam nadzieję, że Twoje dzieci będą takie jak Ty" - powiedziała i doprowadziła Mario do łez.

"Nadejdzie taki dzień, kiedy przestaniemy odrzucać ludzi. Kiedy staniecie wraz z tymi, których godność jest zabierana i z tymi, którzy są ubodzy, bezsilni i niesłyszani. Dajcie zabrzmieć ich głosom" - mówi jezuita, który każdego dnia pracuje na rzecz pojednania.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Grzegorz Kramer SJ, Łukasz Wojtusik, Piotr Żyłka
25,94 zł
39,90 zł

Czy Kościół może być normalny? Bez tematów tabu, pouczania i krzywdzenia innych?

Grzegorz Kramer SJ i Piotr Żyłka w szczerej rozmowie z Łukaszem Wojtusikiem. 

Kontrowersyjni. Prowokujący do myślenia. Nie wahają się mówić o sprawach...

Skomentuj artykuł

Ksiądz, który nie boi się gangsterów. Jego przemówienie to absolutny hit
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.