LGBT to Tomek, z którym grasz w siatkówkę - zobacz niezwykły projekt szerzący tolerancję

LGBT to Tomek, z którym grasz w siatkówkę - zobacz niezwykły projekt szerzący tolerancję
(fot. depositphotos.com / instagram.com/lgbttoludzie)
facebook.com / ms

"Impulsem do stworzenia tych grafik były wydarzenia z Białegostoku" - mówi o projekcie jego pomysłodawca.

Kilka dni temu na portalu Facebook pojawił się profil o nazwie "LGBT to ludzie" zwracający uwagę na to, że nie będąc tego świadomi, z osobami LGBT spotykamy się na co dzień.

Czarno-białe zdjęcia przedstawiają sytuacje z życia codziennego, na których jedna z postaci zamalowana jest tęczowymi kolorami. Każde opatrzone jest podpisem, rozpoczynającym się od zdania "LGBT to nie ideologia", po którym następuje kontynuacja opisu, np. "To Twój  młodszy brat, który boi się Twojej reakcji".

DEON.PL POLECA

"Sam nie wiem, jak to nazwać, ale internauci określili to jako kampanię, więc niech tak będzie. Kolaże robię sam, między codziennymi obowiązkami, kolekcjonuję archiwalne fotografie, których używam do tworzenia tych prostych kolaży" - mówi autor projektu.

"Wydaje mi się, że prosty przekaz trafia najlepiej i zostaje najgłębiej, Chciałem jedynie zwrócić uwagę na to, że osoby LGBT są obok nas, lubimy je, szanujemy, czasem się z nimi kłócimy, są specjalistami w wielu dziedzinach, ratują ludzkie życia, ale też są osobami duchownymi. To normalni ludzie, których mijamy na ulicy" - dodaje.

"Impulsem do stworzenia tych grafik były wydarzenia z Białegostoku. Musiałem to w jakiś sposób przepracować w sobie, tę ludzką nienawiść, owocem tego są te proste obrazki, którymi staram się zmienić świadomość Polaków, że LGBT to nie ideologia, tylko konkretni ludzie np. Laura, Grzesiek, Basia i Tomek".

I choć strona miała być przestrzenią, w której szerzona jest tolerancja, a każde zdjęcie spotyka się z wieloma entuzjastycznymi reakcjami, nie brakuje także negatywnych i obraźliwych komentarzy. "Dużo komentarzy musiałem usunąć, bo nie mieściły się w granicach przyzwoitości. Co smutne, po obu stronach barykady".

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

LGBT to twój kolega z którym pykasz w siateczkę co weekend. #lgbt #warsaw #poland #lambda #queer #les #gay #bi #trans

Post udostępniony przez lgbt (@lgbttoludzie)

Projekt na Facebooku można znaleźć »TUTAJ«.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

LGBT to Tomek, z którym grasz w siatkówkę - zobacz niezwykły projekt szerzący tolerancję
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.