LGBT to Tomek, z którym grasz w siatkówkę - zobacz niezwykły projekt szerzący tolerancję

LGBT to Tomek, z którym grasz w siatkówkę - zobacz niezwykły projekt szerzący tolerancję
(fot. depositphotos.com / instagram.com/lgbttoludzie)
1 rok temu
facebook.com / ms

"Impulsem do stworzenia tych grafik były wydarzenia z Białegostoku" - mówi o projekcie jego pomysłodawca.

Kilka dni temu na portalu Facebook pojawił się profil o nazwie "LGBT to ludzie" zwracający uwagę na to, że nie będąc tego świadomi, z osobami LGBT spotykamy się na co dzień.

Czarno-białe zdjęcia przedstawiają sytuacje z życia codziennego, na których jedna z postaci zamalowana jest tęczowymi kolorami. Każde opatrzone jest podpisem, rozpoczynającym się od zdania "LGBT to nie ideologia", po którym następuje kontynuacja opisu, np. "To Twój  młodszy brat, który boi się Twojej reakcji".

"Sam nie wiem, jak to nazwać, ale internauci określili to jako kampanię, więc niech tak będzie. Kolaże robię sam, między codziennymi obowiązkami, kolekcjonuję archiwalne fotografie, których używam do tworzenia tych prostych kolaży" - mówi autor projektu.

"Wydaje mi się, że prosty przekaz trafia najlepiej i zostaje najgłębiej, Chciałem jedynie zwrócić uwagę na to, że osoby LGBT są obok nas, lubimy je, szanujemy, czasem się z nimi kłócimy, są specjalistami w wielu dziedzinach, ratują ludzkie życia, ale też są osobami duchownymi. To normalni ludzie, których mijamy na ulicy" - dodaje.

"Impulsem do stworzenia tych grafik były wydarzenia z Białegostoku. Musiałem to w jakiś sposób przepracować w sobie, tę ludzką nienawiść, owocem tego są te proste obrazki, którymi staram się zmienić świadomość Polaków, że LGBT to nie ideologia, tylko konkretni ludzie np. Laura, Grzesiek, Basia i Tomek".

I choć strona miała być przestrzenią, w której szerzona jest tolerancja, a każde zdjęcie spotyka się z wieloma entuzjastycznymi reakcjami, nie brakuje także negatywnych i obraźliwych komentarzy. "Dużo komentarzy musiałem usunąć, bo nie mieściły się w granicach przyzwoitości. Co smutne, po obu stronach barykady".

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

LGBT to twój kolega z którym pykasz w siateczkę co weekend. #lgbt #warsaw #poland #lambda #queer #les #gay #bi #trans

Post udostępniony przez lgbt (@lgbttoludzie)

Projekt na Facebooku można znaleźć »TUTAJ«.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

LGBT to Tomek, z którym grasz w siatkówkę - zobacz niezwykły projekt szerzący tolerancję
Komentarze (35)
3 sierpnia 2019, 02:17
Kochani, kościół katolicki wypaczył nauki Jezusa w 99%. Przykładem jest chęć wprowadzenia polityki zboczeń, tak jak to miało miejsce w Sodomie i Gomorze. Braćmi i siostrami powinniśmy nazywać ludzi trzymających się Bożego Prawa, a nie grzeszników i ludzi żyjących w przeciwieństwie do natury, którzy obnoszą się z tym publicznie. Podstawy Prawa Bożego: 1 Kor 6:9 Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, Kpł 18:22 Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość! Rz 1:25-28.32 Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie.
Rafał Szewczyk
Rafał Szewczyk
31 lipca 2019, 11:59
Eks-ksiądz Łukasz Kachnowicz dokonał comingoutu (<a href="https://www.instagram.com/p/B0i8fF5AVcG/">link</a>) On też był takim Tomkiem w Kościele. Ciekawe co na to ludzie, których oszukał, którym głosił Słowo Boże? I co na to chłopcy, których podrywał po alkoholu? Co na to jego przyjaciel - o. Grzegorz Kramer? Ten ostatni jakoś dziwnie nabrał wody w usta.
Patryk Gliński
Patryk Gliński
31 lipca 2019, 09:40
kiedy nie ma logicznych argumentów za promowaniem zboczeń, pozostaje brutalny wjazd na emocje! z deon wylewa się propaganda niczym kakao z geja po paradzie
Rafał Szewczyk
Rafał Szewczyk
30 lipca 2019, 10:08
Pewien transseksualny pedofil też kiedyś był Tomkiem: <a href="https://womenarehuman.com/transgender-paedophile-threatens-to-spread-hiv-if-released-from-prison-laken-mckay-nee-rory-francis/">link</a> A tutaj cała masa radosnych Tomków: <a href="https://www.youtube.com/watch?v=K0qcWVJ3ZnM&fbclid=IwAR0dT7PuAEeNF_ZMDu0uKwOdU7sU28CjZyCPD3ngX9BEyGbsU6y0Pac5kFE&has_verified=1">link</a> Oj widać, że redakcji bardzo bliska jest ideologia zboczeńcó spod tęczowej flagi
MarzenaD Kowalska
MarzenaD Kowalska
29 lipca 2019, 18:34
:Laura" ze słodkiej reklamy LGBT może nazywać się Marta Lempart, znana lewicowa lesbijka i głosić taką "tolerancję i miłość": [url]http://wdolnymslasku.com/2019/05/12/lempart-oglasza-polowanie-na-kosciol-nienawidze-was-potwory-zgnijecie-w-pierdlu-a-wasze-pomniki-spadna-przerazajace/[/url]
John Rambo
John Rambo
29 lipca 2019, 16:14
I wychodzi na to, że ks. Ziejewskiego w zarystii też Tomek pobił, bo ślubu z kolegą nie mógł wziąć... Cóż za niesportowa postawa niegodna siatkarza... Co na to media? Co na to Deon? Czyżby w przypadku Tomka wyszło czerwone szydło z wora? Ojcowwie Kramer, Piórkowski? Dalibyście ornat?
MarzenaD Kowalska
MarzenaD Kowalska
29 lipca 2019, 16:28
Znając jeszcze z TT wpisy o. Kramera mogę sobie te wpisy wyobrazić (i tak szybko skasowałby je). 
Rafał Szewczyk
Rafał Szewczyk
30 lipca 2019, 10:12
O. Kramer pewnie ma schowaną w szafie tęczową flagę, którą już prasuje by wkrótce wywiesić na swoim balkonie. Tymi ostatnimi artykulikami o lgbt i innych zboczeniach redakcja deonu pokazuje jaki jest ich rzeczywisty cel
29 lipca 2019, 14:58
LGBT to neomarksistowska ideologia, a więc "Tomek z którym gram w siatkówkę" jest homoseksualistą , a nie LGBT, które zresztą wykorzystuje osoby homoseksualne tak samo jak bolszewicy robotników.
ŁK
Łukasz Kaczara
29 lipca 2019, 14:13
Kolejny zakłamany artykuł na tej stronce. LGBT no nie ludzie to organizacja terrorystów kulturowych którzy chcą wprowadzić sodomię na nasze ulice. Nie mam nic przeciwko ludziom o mniejszościowej preferencji seksualnej o ile w przestrzenii publicznej zachowują się w przyzwoity sposób. W przestrzenii publicznej nie ma miejsca na obnażanie się. To tylko na plaży dla nudystów albo we własnych 4 ścianach. Nie akceptuję zupełnie wprowadzania przez Lewicową G..no Burzę Terrorystów tolerancji polegającej na wyśmiewaniu się ze wszystkiego co stanowi jakąkolwiek wartość dla większości Polaków. Nasza historia, tradycja, wartości to nie są rzeczy z których można robić sobie kpiny. A potem wymagać akceptacji dla siebie.
AL
Alberto LN
29 lipca 2019, 13:43
Z jednej strony oczywiście nie wolno pogardzić ani żle traktować ludzi z tymi skłonnościami, ale z drugiej też nie można zapomieć o tym, że stosunki homoseksualne są po prostu grzechem, i to ciężkim. Ba, tak samo zresta jak każde stosunek pozamałżenski lub masturbacja. I tak naprawdę, osoba z tymi skłonnoścami, ale "niepraktyująca", nie ma absolutnie żaden problem w Kościele.
EK
~ewa korczyk
8 października 2019, 20:02
Tylko, że ten projekt mówi o przestrzeni publicznej a nie kościele. Mylisz przestrzeń religii (kościół czy prawo kościelne) z resztą przestrzeni. Większość tzw "praktykujących homoseksualistów" mało obchodzi czy Ty i Twoja wspólnota uzna to za grzech. Istotne dla nich jest by nie doświadczały szykan, ataków nienawiści oraz doświadczali równych praw. A czy chrześcijanie, żydzi, buddyści uznają to za grzech czy nie- who cares?
AN
Adam Nowak
29 lipca 2019, 11:45
Proszę o spokój Zakonnicy też ludzie i swoje potrzeby mają. Wzięli kasiorkę/przywileje/korzyści od zlecenodawców, to teraz muszą płacić np  w formie artykułów promujących lgbt. Biznes is biznes.
MarzenaD Kowalska
MarzenaD Kowalska
29 lipca 2019, 11:20
No i pełne przyzwolenie, więc taki "Tomek" wpadł z kolegami do Szczecina i chłopcy chcieli sobie udzelić ślubu, a ten ksiądz się nie zgodził, to tolerancyjnie "w mordę" dostał, GW to rozumie, Deon pewnie też: [url]http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25037878,szczecin-chcieli-odprawic-msze-w-kosciele-pobili-ksiedza.html#s=BoxOpLink[/url]
John Rambo
John Rambo
29 lipca 2019, 09:22
Deon do likwidacji i tyle w temacie.
ŁB
Łukasz Bąk
29 lipca 2019, 08:32
Łk19,40 Odrzekł: «Powiadam wam: Jeśli ci umilkną, kamienie wołać będą». Zbliża się ten czas. Odstępstwo nawet zakonów. Zaczynają się coraz intensywniejsze pożary, trzęsienia ziemi. Bóg już nie ma innych narzędzi na ziemi aby nas nawrócić.
A
anonimus
29 lipca 2019, 08:21
oto oblicze Deona i jezuitów - ogromne zaangażowanie na rzecz promocji LBGT
MarzenaD Kowalska
MarzenaD Kowalska
29 lipca 2019, 08:16
Odlot totalny w wykonaniu Deonu. Bo tak jak wyzywanie, poniżanie, agresja wobec tych ludzi jest zła i niechrześciajańska, to JAK chrześciajanin może zapmnieć o: Dla przypomnienia co mówi o homoseksualizmie Katechizm Kościoła Katolickiego KKK 2357 Homoseksualizm oznacza relacje między mężczyznami lub kobietami odczuwającymi pociąg płciowy, wyłączny lub dominujący, do osób tej samej płci. Przybierał on bardzo zróżnicowane formy na przestrzeni wieków i w różnych kulturach. Jego psychiczna geneza pozostaje w dużej części nie wyjaśniona. Tradycja, opierając się na Piśmie świętym, przedstawiającym homoseksualizm jako poważne zepsucie (Por. Rdz 19,1-29; Rz 1, 24-27; I Kor 6, 9;1 Tm 1, 10). zawsze głosiła, że „akty homoseksualizmu z samej swojej wewnętrznej natury są nieuporządkowane” (Kongregacja Nauki Wiary, dekl. Persona humana, 8). Są one sprzeczne z prawem naturalnym; wykluczają z aktu płciowego dar życia. Nie wynikają z prawdziwej komplementarności uczuciowej i płciowej. W żadnym wypadku nie będą mogły zostać zaaprobowane. KKK 2358 Pewna liczba mężczyzn i kobiet przejawia głęboko osadzone skłonności homoseksualne. Skłonność taka, obiektywnie nieuporządkowana, dla większości z nich stanowi trudne doświadczenie. Powinno się traktować te osoby z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji. Osoby te są wezwane do wypełniania woli Bożej w swoim życiu i – jeśli są chrześcijanami – do złączenia z ofiarą krzyża Pana trudności, jakie mogą napotykać z powodu swojej kondycji.
MarzenaD Kowalska
MarzenaD Kowalska
29 lipca 2019, 08:17
"KKK 1850 Grzech jest obrazą Boga: „Tylko przeciw Tobie zgrzeszyłem i uczyniłem, co złe jest przed Tobą” (Ps 51, . Grzech przeciwstawia się miłości Boga do nas i odwraca od Niego nasze serca. Jest on, podobnie jak grzech pierworodny, nieposłuszeństwem, buntem przeciw Bogu spowodowanym wolą stania się „jak Bóg”, w poznawaniu i określaniu dobra i zła (Rdz 3, 5). Grzech jest więc „miłością siebie, posuniętą aż do pogardy Boga” (Św. Augustyn, De civitate Dei, 14, 28). Wskutek tego pysznego wywyższania siebie grzech jest całkowitym przeciwieństwem posłuszeństwa Jezusa, który dokonał zbawienia (Por. Flp 2, 6-9). KKK 1487 Ten, kto grzeszy, rani cześć i miłość Boga, a także własną godność człowieka powołanego do synostwa Bożego oraz narusza duchowe dobro Kościoła, którego każdy chrześcijanin powinien być żywym kamieniem. KKK 1488 W świetle wiary nie ma większego zła niż grzech i nic innego nie powoduje gorszych skutków dla samych grzeszników, dla Kościoła i dla całego świata."
BB
Bronisław Bartusiak
28 lipca 2019, 21:19
PS do Redakcji Deonu. Jeżeli chcemy wyrazić przekonania, zawarte w facebookowej akcji  możemy pisać o "osobach homoseksualnych i homoseksualistach"  których należy odróżnić od "gejów". Z  uwagą, że etyka katolicka (i prawosławna) uważa człowieka stworzonego (m. in.) di miłości oblubieńczej mężczyzny i kobiety. I może z drugą  że miłość bliźniego jako stworzonego na obraz i podobieństwo Trójjedynego Boga, nie wolno więc go poniżać i krzywdzić ORAZ nie wolno mu odmawiać prawdy o jego naturze, powołaniu, grzechu i działaniu łaski. 
BB
Bronisław Bartusiak
28 lipca 2019, 21:09
Odpowiedziałem niżej na krytykę @Tadeusz25,ale i tutaj chciałbym prosić wszystkich o niestosowanie szantażu moralnego, lecz argumentów. Co do argumentu "z kazusu", to jest on niewiele wart, jeżeli dany przypadek wyrwany jest z kontekstu. Doprowadza to do przerzucania się takimi kazusami, co jest drogą donikąd.A czasem gorzej, bo zaczynają się manipulacje o różnym charakterze.
BB
Bronisław Bartusiak
28 lipca 2019, 20:52
Po prostu rewelacja 
WDR .
WDR .
27 lipca 2019, 22:55
Przez Tomka za kilka lat stracisz pracę jak będziesz protestował, gdy będzie chciał korzystać z tej samej toalety co twoja córka...
MH
M H
27 lipca 2019, 17:21
Widzę, że na Demonie już 'jazda na maksa' ;-) 'Rozpoczęliście w Duchu, a teraz chcecie skończyć w ciele?'
27 lipca 2019, 16:59
Że też DEON propaguje takie propagandowe fałszerstwa. W imię tolerancji dla... kłamstwa. A gdzie Ewangelia? O nauczania św. Jana Pawła II nie wspomnę - "Kobietą i mężczyzną stworzył ich", czy jezuici to kwestionują?
27 lipca 2019, 16:55
Jak zwykle w marksiźmie: jedno wielkie kłamstwo. Bez żadnych podstaw naukowych, oparte na kulawej filozofii. Kłam, kłam, a zawsze coś zostanie.
27 lipca 2019, 21:49
Staram się unikać komentowania na podobnych forach, ale jak czytam takie bzdety to krew się we mnie burzy. Więc drogi Tadeuszu - nie wiem czy liczba 25 przy Twoim nicku to wiek (wtedy to dowód na to jak upadła nam edukacja) czy raczej na wysokość ilorazu (wtedy dowód, ze nie zawsze nalezy dzielić się swoimi przemyśleniami). Ale dla Twojej informacji akurat marksizm nadal jest wykładany na wyższych uczelniach i ma bardzo mocne naukowe podstawy. Polecam madre zdanie Tomasza z Akwinu (powienieś znać i wziąć sobie do serca) - Zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temati przy każdej okazji.
BB
Bronisław Bartusiak
28 lipca 2019, 21:02
@Maciek  Owszem  istnieją w filozofii kontynuacje filozofii (liczba mnoga) marksistowskich. Jeżeli jednak mamy stosować dystynkcje dyskursu naukowego  to trzeba też uwzględnić nowe wersje ideologii marksistowskiej. Ideologia LGBT istnieje i jest częścią ideologii, którą można nazwać marksizmem kulturowym lub, językiem kultury popularnej  marksizmem 2,0. Ideologia popada w sprzeczność z nauką, chociażby z biologią, jej redukcjonizm jest nueuzasadniony z metodologicznego punktu widzenia,  sprzeczny z większością etyk, szkodliwy politycznie i społecznie  m. in. z powodu tendencji autorytarnych a nawet totalitarych czy ideologizacji  języka.Zamiast oburzenia się  proszę stosować w dyskusji standardy akademickie, których Pan podobno broni. 
A
Athanasius
29 lipca 2019, 18:03
@maciekk: Jak czytam ludzi, którzy przywołują bez weryfikacji "mądre zdanie Tomasza z Akwinu", którego faktycznie nie wypowiedział, krew mnie zalewa. https://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php?topic=592.60
29 lipca 2019, 22:37
Hmmm.. Mówię sprawdzam i chciało mi się włożyć trochę wysiłku i sprawdzić link, który podałeś.. Nie znalazłem tam żadnych dowodów, że św. Tomasz nie wypowiedział tego zdania... Stwierdzenia typu "podobno", "nic nie wskazuje" "książki Google"... itp są tak wiarygodne jak np. pudelek.pl A 11 leniuchów bezrefleksyjnie kliknęło zielony trójkącik.. Brawo. Myślę, że ważniejsze jest nie to, kto powiedział, ale co powiedział... Jeżeli Tomasz nie pasuje, wpisz dowolną inną osobę - myślę, że zdanie nie straci na wartości...
29 lipca 2019, 22:40
Forum Deona to nie forum czy panel akademicki. Stwierdziłem tylko, że marskizm jako filozofia nadal jest wykładany na wyższych uczelniach i ma mocne podstawy naukowe. I jeżeli LGBT popada w konflikt z biologią to zaiste jestem zdziwiony całą resztą Twojej, jakże skomplikowanej wypowiedzi... Więc może pora na weryfikację stanu wiedzy odnośnie biologii..
BB
Bronisław Bartusiak
30 lipca 2019, 19:14
Deon to nie forum akademickie  ale mówić trzeba precyzyjnie. Na przykład rozróżnieniając ideologię od filozofii. Może mój poprzedni wpis był skomplikowany  trudno siebie oceniać choćby osoby, z którymi dyskutowałem nie miały z tym językiem problemów  Na pewno jednak podawałem argumenty. Odniosłeś się do jednego  Jeżeli uzasadnisz wypowiedzianą tezę. I napiszę prosto, że na razie powołujesz się na naukę  ale nie argumentujesz naukowo. PS Nie będę odpowiadał na złośliwości ukryte pod płaszczykiem uprzejmości.
BB
Bronisław Bartusiak
30 lipca 2019, 19:17
Errata. Po "Jeśli uzasadnisz wypowiedzianą tezę" powinno być "to odniosę się do niej". Przepraszam za błąd.
27 lipca 2019, 10:25
LGBT to Tomek? Co za kłamstwo! LGBT nie jest osobą. To może "Tomek to LGBT"? Też nie. Tomek jest człowiekiem. A jeśli nawet przypisywać Tomkowi literki, to z pewnością Tomek nie jest LGBT. Może być G, albo B, może T. Skoro jest Tomkiem to nie jest L. W ogóle nie da się być jednocześnie L oraz G.
DO
Dawid Ohia
29 lipca 2019, 13:25
Trafna uwaga. Jest to błąd językowy, a wyciąganie wniosków z błędnego założenia prowadzi do fałszywych wniosków. Lub inaczej mówiąc z fałszu można wyprowadzić każdy wniosek. To podstawy logiki.

Skomentuj artykuł

LGBT to Tomek, z którym grasz w siatkówkę - zobacz niezwykły projekt szerzący tolerancję
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.