Ma 93 lata, jest niewidoma i recytuje piękne wiersze. Posłuchaj jednego z nich. Łza kręci się w oku

Ma 93 lata, jest niewidoma i recytuje piękne wiersze. Posłuchaj jednego z nich. Łza kręci się w oku
(fot. Stowarzyszenie mali bracia Ubogich / facebook.com / pk)
Stowarzyszenie mali bracia Ubogich / facebook.com / pk

Jest coś niezwykle poruszającego w tym filmie. Pani Krystyna opowiada wiersz o miłości jej życia.

"Moja znajomość z panią Krysią trwa już 9 lat. Z uwagi na jej niepełnosprawność pomagałam jej w transporcie na wszystkie wydarzenia i wycieczki organizowane przez Stowarzyszenie mali bracia Ubogich. Od 4 lat, kiedy stan zdrowia pani Krysi uległ pogorszeniu, spotykamy się w jej domu. Spotkania przynoszą nam bardzo dużo radości i są one dla nas bardzo ważne. Pani Krysia ma 93 lata, jest osobą niewidomą i słabosłyszącą, więc całą wiedzę czerpie od odwiedzających ją osób. Przy herbacie i słodkościach dyskutujemy o wielu sprawach - od obecnej sytuacji politycznej w Polsce i na świecie do naszych prywatnych spraw i utrapień. Rozmawiamy również o jej twórczości. Pani Krysia wydała kilka tomików wierszy dla dzieci i dorosłych. Czasami daje się namówić na recytacje swojej poezji - mój ulubiony wiersz to 'Pies z plasteliny'" - pisze na Facebooku autorka posta, w którym opublikowała to niezwykłe nagranie.

(w razie, gdyby dźwięk był wyłączony, jego regulację znajdziesz w prawym dolnym rogu filmu)

Obejrzyj wideo:

Wiersz "Pies z plasteliny" w wykonaniu pani Krysi

???? "Kiedyś mi dałeś w zaręczyny psa, coś wyrzeźbił z plasteliny. On był symbolem twej wierności, uczucia twego, twej miłości...". ???? ✍ To fragment wzruszającego wiersza recytowanego (i napisanego!) przez panią Krysię, podopieczną naszej wolontariuszki, pani Ewy Mieszkowskiej. #obecnosc #mbUwolontariat. ???? Zachęcamy do wysłuchania wiersza i przeczytania historii pięknej przyjaźni pań. Oraz rzecz jasna dzielenia się wrażeniami! <3 ???? Oddajemy głos pani Ewie: ???? "Moja znajomość z panią Krysią trwa już 9 lat. Z uwagi na jej niepełnosprawność pomagałam jej w transporcie na wszystkie wydarzenia i wycieczki organizowane przez Stowarzyszenie mali bracia Ubogich. ???? Od 4 lat, kiedy stan zdrowia pani Krysi uległ pogorszeniu, spotykamy się w jej domu. Spotkania przynoszą nam bardzo dużo radości i są one dla nas bardzo ważne. Pani Krysia ma 93 lata, jest osobą niewidomą i słabosłyszącą, więc całą wiedzę czerpie od odwiedzających ją osób. ☕ ???? Przy herbacie i słodkościach dyskutujemy o wielu sprawach - od obecnej sytuacji politycznej w Polsce i na świecie do naszych prywatnych spraw i utrapień. ???? Rozmawiamy również o jej twórczości. Pani Krysia wydała kilka tomików wierszy dla dzieci i dorosłych. Czasami daje się namówić na recytacje swojej poezji - mój ulubiony wiersz to “Pies z plasteliny"." ???? ????

DEON.PL POLECA

Opublikowany przez Stowarzyszenie mali bracia Ubogich Piątek, 8 lutego 2019
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marcin Zieliński

Poznaj osobistą historię wytrwałości Marcina Zielińskiego

Marcin, pisząc o wytrwałości, dzieli się niezwykłą historią swojego życia, w którym dzięki ogromnemu uporowi, wierze i wierności Bożej obietnicy, znajduje się dziś w samym sercu swojego powołania. Książka...

Skomentuj artykuł

Ma 93 lata, jest niewidoma i recytuje piękne wiersze. Posłuchaj jednego z nich. Łza kręci się w oku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.