Ma zespół Downa... i co z tego? Właśnie wygrała międzynarodowy konkurs piękności

Ma zespół Downa... i co z tego? Właśnie wygrała międzynarodowy konkurs piękności
(fot. facebook.com / Kate Grant)
theultimatebeautyoftheworld.com / kobieta.onet.pl / sz

Miała marzenia i stanęła do walki jak równa z równymi. Traktowała to wyłącznie jako dobrą zabawę, a została pokochana przez jurorów i publiczność. Takich bohaterek nam trzeba. Gratulujemy!

Kate Grant ma 19 lat i pochodzi z Irlandii Północnej. Jak wiele dziewczyn w tym wieku marzy, by zostać modelką. Jest tylko jeden problem - ma zespół Downa. Ale w sumie, kto powiedział, że to problem? Na przekór wszystkim "standardom piękna" dziewczyna realizuje swoje marzenia i właśnie zdobyła tytuł "Teen Ultimate Beauty of the World".

W głównym konkursie Kate pokonała 40 kobiet z całego świata. Najpierw wzięła udział w przesłuchaniu, później były różne prezentacje. Nie bała się nawet wyjścia w stroju kąpielowym. Po wybiegu szła pewna siebie i dumna ze swojego wyglądu. Swoją energetycznością zwracała uwagę wszystkich. Chciała się jedynie dobrze bawić i dotkąć swoich marzeń. Wygrana była dla niej naprawdę sporym zaskoczeniem.

DEON.PL POLECA

Red Dress ???? Run ???? Nlwith Ultimate Beauty of the world Miss Kate Grant

Opublikowany przez Kate Grant Niedziela, 19 sierpnia 2018

To nie pierwsze doświadczenie młodej Irlandki w świecie modelingu. Wystąpiła już m.in. na wybiegu podczas Belfast Fashion Week, a także brała udział w licznych reklamach. Kate nie czekała aż ktoś ją odkryje, ale sama zamarzyła o tym, by zostać modelką. Jak zareagowali rodzice? Bali się przede wszystkim tego, aby na żadnym etapie ich córka nie usłyszała, że nie spełnia jakiś standardów lub jest inna, gorsza. Wspierali ją cały czas, bo jak mówią: "kim jesteśmy, jeśli nie potrafimy marzyć?". Dla nich nie było rzeczy niemożliwych, bo od wielu lekarzy słyszeli, że Kate nie będzie ani mówić, ani czytać. Rzeczywistość okazała się jednak pozytywna i zaskakująca. Stąd ich wiara, że Kate przeskoczy niejedną barierę postawioną jej przez innych ludzi.

Wśród bliźniaków to zdarza się raz na milion: "oboje byli tacy piękni">>

Odbierając nagrodę, Kate powiedziała: "Prawdziwym znaczeniem piękna jest to, kim jesteś, a nie jak wyglądasz". W wywiadzie udzielonym po ceremonii wręczenia tytułu dodała: "Życzliwość, współczucie i wewnętrzny blask to najwyższe piękno. Jeśli sędziowie dostrzegli te cechy we mnie, to jestem szczęśliwa". Jako miss nastolatek Kate będzie miała również masę nowych obowiązków jak choćby udział w wielu sesjach zdjęciowych, reprezentowanie konkursu w mediach, a podczas przyszłorocznej edycji wystąpi w roli jurorki i mentorki prowadzącej nowe kandydatki do tytułu miss. Irlandką już zainteresowały się media z całego świata. To początek jej wielkiej kariery?

Opublikowany przez Kate Grant Niedziela, 29 lipca 2018

Konkurs "Teen Ultimate Beauty of the World" należy do wyjątkowych konkursów piękności, w których patrzy się na kandydatki całościowo. Na swojej stronie organizatorzy piszą: "Nie dyskryminujemy, nie stereotypujemy i nie piętnujemy twojej indywidualności. Patrzymy na ciebie w całości jako na osobę i jesteśmy zainteresowani tym, co masz do powiedzenia". Do konkursu mogą przystąpić wszystkie kobiety bez względu na wiek, przekonania, wygląd i to, jakie braki u siebie zauważają. W tym konkursie słabość kandydatki może okazać się jej atutem. Liczy się całość. To zdecydowane przeciwieństwo wielu konkursów piękności, które idealizują i seksualizują kobiety postrzegając je przez pryzmat szczegółu: za małe piersi, za duże biodra...

W "Teen Ultimate Beauty of the World" każda kobieta jest traktowana z szacunkiem jako piękność jedyna w swoim rodzaju. Sam tytuł jest wyróżnieniem i wyborem kandydatki, która przez najbliższy rok będzie szczególnie inspirować kobiety z całego świata. Przede wszystkim swoją historią, walką i pięknem wewnętrznym, chociaż Kate nie można odmówić również piękna zewnętrznego i uroku osobistego. Gratulujemy zwycięstwa!

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Szymon Żyśko

Zostaliśmy stworzeni na podobieństwo Boga, dlatego najbliżej Niego jesteśmy, będąc sobą.

Byli ludźmi takimi jak ty. Żyli intensywnie i kochali to, co robili. Ich historie to dowód na to, że niebo można odnaleźć tu i...

Skomentuj artykuł

Ma zespół Downa... i co z tego? Właśnie wygrała międzynarodowy konkurs piękności
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.