Najmłodszy student w Polsce. W wieku 14 lat założył własną firmę

Najmłodszy student w Polsce. W wieku 14 lat założył własną firmę
Fot. fakty.tvn24.pl
tvn24.pl / kb

Kamil Wroński jest najmłodszym studentem w Polsce. 14-latek założył już nawet swoją firmę, w której chce rozwijać nowoczesne technologie.

Aby Kamil został przedsiębiorcą w tak młodym wieku, oprócz zgody rodziców, niezbędne było pozwolenie sądu. Biegli musieli sprawdzić, czy czternastolatek jest wystarczająco dojrzały do dysponowania pakietem udziałów.

14-latek został przedsiębiorcą

Chłopak od pięciu lat studiuje na Politechnice Lubelskiej. Na uczelnię dostał się jako ośmiolatek i już jego wiedza była studenta w była imponująca.

Mimo młodego wieku, wciela się również w rolę nauczyciela, Kamil udziela korepetycji z matematyki, fizyki, biologii, chemii, elektrotechniki i układania kostki Rubika. Pieniądze zarobione z udzielanych przez siebie korepetycji, ze stypendium, a także od osób które wspierają go na platformie Patronite, przeznacza na prace badawcze nad technologią, która jego zdaniem może usprawnić pracę silników, wykorzystywanych w dronach i samochodach elektrycznych.

"Grzanie silników jest ogromnym problemem, ponieważ powoduje większy pobór prądu, co powoduje, że bateria starcza na znacznie krócej. Zmniejszenie tego grzania spowoduje wydłużenie żywotności baterii, co automatycznie zwiększy wydajność samochodów elektrycznych" - wyjaśnia Kamil. 

Źródło: tvn24.pl / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Pan stworzył nas wolnymi – i dzięki temu zdolnymi do miłości

Cudowność działania Boga w naszym życiu nie polega „jedynie” na tym, że czyni nas On wolnymi (zewnętrznie, wewnętrznie); chodzi o to, że czyni nas...

Skomentuj artykuł

Najmłodszy student w Polsce. W wieku 14 lat założył własną firmę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.