Oddał drogie buty bezdomnemu. Gest polskiego policjanta zaskoczył internautów

Oddał drogie buty bezdomnemu. Gest polskiego policjanta zaskoczył internautów
Fot. Depositphotos / stumbras / Twitter
Polsat News / Twitter / pk

Policjant podczas patrolu zauważył bezdomnego mężczyznę, którego stopy owinięte były workami foliowymi. Oddał mu swoje służbowe buty i ciepłe skarpety.

Jak informuje Polsat News, policjanci w czasie rutynowego patrolu na jednej z katowickich ulic zobaczyli mężczyznę, który mimo niskiej temperatury, szedł bez butów. Zamiast nich wokół stóp miał owinięte worki foliowe. Funkcjonariusze nie zdążyli jednak zareagować, ponieważ mężczyzna zniknął im z oczu.

Kilka godzin później sierż. sztab. Jarosław Zieliński rozpoznał mężczyznę w centrum miasta. Tym razem miał na nogach letnie buty, do tego mocno zniszczone.

"Policjant postanowił porozmawiać z mężczyzną, który potwierdził, że rano szedł bez butów. Jak przyznał, nie ma on innego obuwia i ubrań odpowiednich na okres zimowy" – poinformowała w swoim komunikacie Policja Śląska.

Funkcjonariusz natychmiast zareagował i oddał bezdomnemu swoją drugą parę służbowych butów, razem z ciepłymi skarpetami.

Jak zauważyli funkcjonariusze Śląskiej Policji, „gest policjanta wykraczał poza klasyczną, urzędową pomoc. Był wyrazem osobistego zaangażowania i odruchem serca” – czytamy w Polsat News.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maja Komasińska-Moller

Piękno kobiecej emocjonalności

Radość, smutek, euforia, nadzieja, lęk, fascynacja, czułość, gniew, rozpacz, miłość. Świat uczuć jest niezwykły, rozległy i bardzo pogmatwany. Kobiece serce doświadcza go w sposób zupełnie wyjątkowy. Czasami przeżywanie uczuć jest przyjemne i...

Skomentuj artykuł

Oddał drogie buty bezdomnemu. Gest polskiego policjanta zaskoczył internautów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.