„Pokorny bohater”. Ryzykował życiem, by uratować topiące się niemowlę

„Pokorny bohater”. Ryzykował życiem, by uratować topiące się niemowlę
(Fot. pl.depositphotos.com)
CNN/dm

„Pokorny bohater” – tak nazwano mężczyznę, który uratował topiące się 23-miesięczne niemowlę. Dziecko w wyniku wypadku samochodowego wpadło do zatoki, która znajduje się przy drodze, na której doszło do zdarzenia. Mężczyzna, który uratował dziewczynkę, sam był ofiarą wypadku. 

O sprawie pisał CNN.

DEON.PL POLECA
Do karambolu doszło w Ocean City w stanie Maryland. W wyniku wypadku na moście Route 90 osiem osób odniosło obrażenia i zostało przewiezionych do szpitala dziecięcego Johna Hopkinsa w Baltimore. 

Samochód, którym podróżowała ze swoimi rodzicami dziewczynka, zawisł nad balustradą. 23-miesieczne dziecko wpadło do przydrożnej zatoki.

Dziecko zostało uratowane przez mężczyznę, który sam był uczestnikiem wypadku. Niemowlę leżało na wodzie twarzą skierowaną w dół. 

- Nie mamy wątpliwości, że gdyby nie skoczył do wody, to ta historia zakończyłaby się tragicznie. To był bardzo szczęśliwy dzień - powiedział Ryan Whittington, strażak i lekarz z Straży Pożarnej w Ocean City. 

Mężczyzna, który został nazwany przez ratowników medycznych „dobrym Samarytaninem” i „Pokornym bohaterem”, sam chciał pozostać anonimowy.  Władze, które badają przyczyny katastrofy podkreślają, że „ta historia naprawdę podniosła na duchu wiele osób - zarówno uczestników wypadku jak i ratowników medycznych”.  

CNN/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gary Jansen

Zmiana jest możliwa

Bywamy mistrzami wielkich, szlachetnych postanowień, choć zwykle trudno nam je w pełni zrealizować. Co zrobić, żeby ukształtować życie tak, aby czerpać z niego jak najwięcej radości? Warto zacząć od małych kroków –...

Skomentuj artykuł

„Pokorny bohater”. Ryzykował życiem, by uratować topiące się niemowlę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.