Irlandia. "Marihuana jest największym zagrożeniem dla młodych"

Irlandia. "Marihuana jest największym zagrożeniem dla młodych"
Fot. Camila Serey / Unsplash
joe.ie / kb

„Konopie indyjskie mogą być bardzo szkodliwe dla młodych ludzi" - stwierdza irlandzki ekspert. Naukowcy z College of Psychiatrists of Ireland dowodzą, jak zgubne skutki powoduje zażywanie marihuany przez młodych.

Eksperci z College of Psychiatrists of Ireland (organizacja zawodowa i szkoleniowa psychiatrów w Irlandii) dowodzą, że konopie indyjskie są „największym zagrożeniem dla zdrowia psychicznego młodych ludzi w dzisiejszej Irlandii”.

DEON.PL POLECA
Z raportu irlandzkich specjalistów wynika, że problem pogłębia zarówno stosowanie coraz silniejszych odmian tego narkotyku jak i powszechne przekonanie opinii publicznej, że marihuana jest bezpieczna.

Raport zwraca również uwagę, że obecnie dostępne konopie indyjskie to nie to samo, co 20 czy 30 lat temu. Obecnie wykorzystywany susz jest mocno zanieczyszczony.

DEON.PL POLECA

W przytaczanych w raporcie statystykach stwierdza się, że w ciągu ostatnich 12 lat aż czterokrotnie więcej młodych ludzi musiało poddać się opiece lekarskiej w związku z zażywaniem marihuany. 

„Konopie indyjskie mogą być bardzo szkodliwe dla młodych ludzi, wpływając na ich zdolność uczenia się umiejętności społecznych i rozwiązywania problemów, jednocześnie potencjalnie hamując zdolności poznawcze i ogólną inteligencję emocjonalną”- stwierdził Dr Gerry McCarney, jeden z ekspertów College of Psychiatrists of Ireland.

Źródło: joe.ie / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Nesterowicz

Stary piecyk gazowy, stolik z ceratą w ciasnej kuchni, na balkonie wytarty taboret. Małe mieszkanie w małym bloku małego miasta. Choć mijają dekady, nic się nie zmienia. Niech nas jednak nie zwiedzie poczciwa kawa z...

Skomentuj artykuł

Irlandia. "Marihuana jest największym zagrożeniem dla młodych"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.