Polacy stworzyli projekt, który jest jak "Uber w systemie pomocy sąsiedzkiej"

Polacy stworzyli projekt, który jest jak "Uber w systemie pomocy sąsiedzkiej"
(fot. unsplash.com)
2 lata temu
ndsfund.org / gosc.pl / df

Nazywa się "Dobre Wsparcie". Jego pomysłodawcą jest fundacja Nauka dla Środowiska.

Projekt polega na zwiększeniu dostępności usług społecznych - zwłaszcza opiekuńczych na terenie województwa zachodniopomorskiego i wsparciu 300 osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym. Dzięki niemu osoby niesamodzielne mogą znaleźć odpowiednią pomoc w ramach sąsiedzkich usług opiekuńczych. Czyli pomoc w prostych czynnościach, których sami nie są w stanie wykonać: zakupach, gotowaniu, dotarciu do lekarza i innych. Oprócz tego, mogą tam też znaleźć pomoc specjalistyczną (np. psychologa czy prawnika), wypożyczyć sprzęt medyczny czy nawet dostosować mieszkanie do swoich potrzeb. Na stronie można poznać szczegóły i aplikować do systemu.

"Z systemu korzystać można na komputerze poprzez portal, który zintegrowany jest z aplikacją mobilną. System jest autonomiczny, łączy lokalnych użytkowników (gminy, ośrodki pomocy społecznej, firmy opiekuńcze, rodziny) bez konieczności korzystania z kosztownego telecentrum" - piszą autorzy.

Projekt "Dobre wsparcie" wziął udział w konkursie Komisji Europejskiej "RegioStars Awards 2019", który "promuje wzorcowe, innowacyjne i wytyczające nowe ścieżki rozwoju projekty unijne realizowane w ramach polityki spójności".  W tej edycji do konkursu napłynęło 199 zgłoszeń, z czego wyłoniono 24 finalistów, w 5 kategoriach. "Dobre wsparcie" walczy o zwycięstwo w kategorii "zwalczanie ubóstwa i nierówności".

Na polską aplikację można głosować TUTAJ.

Projekt jest realizowany przez fundację Nauki dla Środowiska razem z Województwem Zachodniopomorskim, Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej oraz Caritasem Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej i Caritasem Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
s. Małgorzata Chmielewska, Błażej Strzelczyk, Piotr Żyłka
14,95 zł
29,90 zł

Idź i zrób!

Nie znajdziesz tu gładkich słów i okrągłych zdań, które niczego w tobie nie zmienią. Siostra Małgorzata Chmielewska wprost i bez patosu mówi o miłosierdziu w praktyce i prawdziwym życiu chrześcijańskim:

→ pieniądze,...

Skomentuj artykuł

Polacy stworzyli projekt, który jest jak "Uber w systemie pomocy sąsiedzkiej"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.