Policjantka w czasie służby nakarmiła piersią samotne dziecko. Zareagował minister

Policjantka w czasie służby nakarmiła piersią samotne dziecko. Zareagował minister
(fot. facebook.com/bomberosvoluntarios.berisso)
Julia Płaneta

Usłyszała płacz dziecka i od razu zrozumiała, że jest głodne. Bez wahania postanowiła mu pomóc.

Policjantka patrolująca szpital dziecięcy w Argentynie usłyszała płacz niemowlaka i rozpoznała, że dziecko jest głodne. Czym prędzej postanowiła mu pomóc i bez wahania... nakarmiła je piersią.

Niedługo później policjantka dostała awans. Minister bezpieczeństwa prowincji Buenos Aires podziękował za jej gest: "Dziękujemy jej za gest spontanicznej miłości, który ofiarowała".

8-miesięczne niemowlę odebrano matce decyzją sędziego, tak zostało same w szpitalu. Było brudne, zaniedbane, z relacji policajantów wynikało, że personel szpitala nie chciał się nim zająć. 

FELICITAMOS A NUESTRO CADETE A BOMBERO. Queremos felicitar al cadete a bombero voluntario Celeste Ayala que en el dia...

Opublikowany przez Bomberos Voluntarios Berisso Środa, 15 sierpnia 2018

Szukając opinii, postanowiłam zapytać internautów z naszej grupy "Ostatnia Ławka". Zdania były podzielone.

>> Zdjęcie córki prezydenta karmiącej piersią wywołało burzę

Pojawiały się opinie pełne zachwytu dla gestu i odwagi policjantki: "wspaniałe zachowanie", "zwykły ludzki odruch", "punkt dla pani za odwagę i pomoc", "brawo dla niej". Internautki podkreślały, że szkoda, że trzeba takie zachowania promować, że nie jest to coś naturalnego i normalnego.

Niektórzy podkreślali, że gest był mocno ryzykowny ze względu na zagrożenie przenoszenia chorób, zarówno z dziecka na kobietę, jak i odwrotnie.

>> Modelka karmiła córeczkę na wybiegu. Jej zdjęcia wywołały kontrowersje

Temat karmienia piersią, zwłaszcza w miejscach publicznych nadal wywołuje pewne kontrowersje. Papież poruszał już ten temat w przeszłości. Dwa lata temu nakłaniał matki, by karmiły dzieci w kościołach.

Podziękował wtedy Panu za dar mleka oraz wezwał do modlitw za matki, które nie są w stanie nakarmić swych dzieci. "Módlmy się i spróbujmy im pomóc" - zaapelował papież. Podkreślił, że tym, czym jest mleko dla ciała, jest Słowo Boże dla ducha: pozwala ono wzrastać w wierze.

* * *

W ostatnim czasie pojawiło się sporo złych wiadomości o katolikach i Kościele. Media tak mają, że skupiają się na złu i sensacji. Chcemy jednak dawać prawdziwy obraz, pokazać dobro, które płynie z Kościoła. Czy znasz jakieś dobre historie? Znasz fajnego księdza lub robicie coś fajnego przy parafii lub ze wspólnotą? A może przeżyłeś coś takiego, co zmieniło twoje życie? Napisz do nas (kliknij tutaj lub w baner) >>

Policjantka w czasie służby nakarmiła piersią samotne dziecko. Zareagował minister - zdjęcie w treści artykułu

Dziennikarka i redaktorka, często ogarniacz wielu rzeczy naraz od terminów po dobrą atmosferę. Na co dzień pisze autorskie teksty oraz zajmuje się działem "Inteligentne życie" i blogosferą blog.deon.pl. Prowadzi także bloga wybieramymilosc.pl

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Kropisz SJ, s. Ewa Bartosiewicz RSCJ, Maja Komasińska-Moller
22,69 zł
34,90 zł

Zamiast liczyć lata kalendarzowe, policz swoje „lata duchowe”!

Daty urodzenia w dowodzie nie zmienisz, ale to, jak szybko starzejesz się psy­chicznie, w dużej mierze zależy od Ciebie. Książka, którą oddajemy w Twoje ręce, jest krokiem...

Skomentuj artykuł

Policjantka w czasie służby nakarmiła piersią samotne dziecko. Zareagował minister
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.