Ryszard Misiak zdobywał medale na mistrzostwach. Zmarł w zapomnieniu jako bezdomny

(fot. Jacek Szabla / facebook.com / shutterstock.com)
Jacek Szabla / facebook.com / ml

Choć zdobył medal w prestiżowej kategorii, to został zapomniany. O jego śmierci nie informują media.

Ryszard Misiak (BBTS Bielsko-Biała) był brązowym medalistą Mistrzostw Polski w Boksie w 1977 roku w wadze ciężkiej. Poza nim na podium stanęli wtedy Antoni Kusowski (Stal-Stocznia Szczecin) - złoto i Andrzej Biegalski (GKS Jastrzębie) - srebro.

Ci ludzie to najniżsi święci >>

O śmierci boksera poinformował 20 sierpnia na swoim Facebooku fotograf Jacek Szabla.

"Dzisiaj będąc na bielskiej starówce dowiedziałem się od bezdomnych, że jeden z ich bliskich odszedł. Ryszard Misiak brązowy medalista na Mistrzostwach Polski w 1977 r. w boksie. Skończyła się tułaczka bezdomnego MISTRZA. Nie wyczytamy o tym w prasie ani w innych mediach. Niegdyś stanął przed moim obiektywem" - napisał.

Dzisiaj będąc na bielskiej starówce dowiedziałem się od bezdomnych, że jeden z ich bliskich odszedł. Ryszard Misiak...