Madagaskar: jedna osoba nie żyje, 40 stratowanych przed stadionem

Madagaskar: jedna osoba nie żyje, 40 stratowanych przed stadionem
(fot. KAZLOVA IRYNA / shutterstock.com)
PAP / ms

Co najmniej jedna osoba poniosła śmierć, a 40 zostało rannych w niedzielę u wejścia na stadion w stolicy Madagaskaru Antananarywie, gdy ruszył tłum oczekujący na mecz piłki nożnej reprezentacji narodowej z Senegalem - podały lokalne media.

Przy wejściu powstał wielki tłok na dwie godziny przed rozpoczęciem meczu w eliminacjach do Mistrzostw Afryki w piłce nożnej.

Ogółem do szpitala trafiło 41 osób, przy czym jedna zmarła na miejscu, dwie są w stanie krytycznym - powiedziała cytowana przez agencję AFP dyrektorka szpitala w pobliżu stadionu Oliva Alison Rakoto. Dodała, że osoby, które nie wymagały szczególnej pomocy, już opuściły szpital.

Według świadków tysiące kibiców czekały przed stadionem na mecz od wczesnych godzin porannych. Jeden z kibiców Rivo Raberisaona powiedział, że zamieszanie powstało, gdy znajdował się o półtora metra od wejścia.

DEON.PL POLECA


Inna osoba wyraziła zdziwienie, dlaczego otwarto tylko jedno wejście na stadion przed tak ważnym meczem. Zdaniem innych organizatorzy zbyt długo nie wpuszczali na stadion ludzi, którzy czekali na mecz od wielu godzin.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Madagaskar: jedna osoba nie żyje, 40 stratowanych przed stadionem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.