Słynny piłkarz czcicielem Matki Bożej

Słynny piłkarz czcicielem Matki Bożej
(fot. PAP/EPA/CLAUDIO PERI)
KAI / kk

Francesco Totti jest praktykującym katolikiem i wielkim czcicielem Matki Bożej Miłości. Nazajutrz po rozegraniu przez znanego piłkarza ostatniego meczu w barwach AS Roma internetowy dziennik Alteia przypomina o mniej może znanym obliczu napastnika, który u progu 41 roku życia pożegnał się ze stołecznym klubem, jedynym w swojej 25-letniej sportowej karierze.

Dziennik i ten fakt przypisuje katolickiemu wychowaniu, jakie Totti otrzymał w rodzinnym domu, a także w swojej parafii. Właśnie z proboszczem, księdzem Aldo, przyszły mistrz, gdy miał siedem lat, był na audiencji u Jana Pawła II w Auli Pawła VI.

"Papież przechodził obok nas, nagle się zatrzymał i pogładził mnie po twarzy. Byłem bardzo przejęty, uderzył mnie szczególnie jego wzrok i energia jaka od niego emanowała. Miało się wrażenie spokoju i pokoju. W przyszłości w czasie innych spotkań zawsze robiło na mnie wrażenie jego spojrzenie, łagodne oczy i zupełnie jedyna w swoim rodzaju siła ducha" - powiedział w ubiegłym roku w telewizji.

Francesco Totti podziwem darzy też papieża Franciszka, który mimo ogromnej i odpowiedzialnej roli, jaką odgrywa, "wydaje się jednym z nas. Według mnie, właśnie tacy są ludzie, którzy chcą, by świat był lepszy. Dlatego ten papież zasługuje w pełni na nasze zaufanie".

DEON.PL POLECA

W ostatnią niedzielę Totti rozegrał swój ostatni mecz. Jego pożegnanie z ukochanym klubem i kibicami było niezwykle emocjonujące. Piłkarz, podobnie jak publika zgromadzona na trybunach, nie szczędził łez.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Słynny piłkarz czcicielem Matki Bożej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.