Święty Mikołaj jest wśród nas! To wideo nie pozostawia żadnych wątpliwości

Święty Mikołaj jest wśród nas! To wideo nie pozostawia żadnych wątpliwości
(fot. Galerie Art Praha [Public domain] // Tim Mossholder / Unsplash)
instagram.com/banksy / kk

Jak wygląda Święty Mikołaj? Może kompletnie inaczej niż myślisz, a jednak jest zaraz obok. Bądź czujny, żeby się z nim nie rozminąć!

Najnowsza praca znanego artysty Banksy'ego ponownie wzywa do zatrzymania i zastanowienia. Znany twórca murali tym razem za temat wziął kryzys bezdomności i doświadczenie ludzi, którzy się z nią mierzą. Niekiedy zdajemy się ich nie zauważać, a są zaraz obok nas. Niemal tak, jak niewidoczny Święty Mikołaj, który po kryjomu pomagał potrzebującym w Mirze.

«W tej wytrwałości, aby iść naprzód, dzień po dniu, widzę świętość Kościoła walczącego. Jest to często „świętość z sąsiedztwa”, świętość osób, które żyją blisko nas i są odblaskiem obecności Boga, albo, by użyć innego wyrażenia, są „klasą średnią świętości”» - pisze papież Franciszek w adhortacji "Gaudete et exsultate" (pkt 7). Tacy święci są również wśród osób bezdomnych, ale także tych, którzy im pomagają.

"Boże błogosław Birmingham" - napisał Banksy w opisie nagrania umieszczonego na Instagramie. "Przez 20 minut kiedy filmowaliśmy Ryana leżącego na ławce, przechodnie dali mu ciepły napój, dwie czekolady i zapalniczkę - nie pytając go o to, czy tego potrzebuje" - dodaje artysta.

Czasem czekolada może zmienić czyjś dzień na lepszy, ale warto pomyśleć o tym, co jeszcze można zrobić dla osoby potrzebującej. Posłuchaj co mówi na ten temat Adriana Porowska z Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej:

Więcej nagrań znajdziesz pod hasztagiem: #BezdomniAdwent2019

Możesz pomóc osobom bezdomnym w najbliższej okolicy! Zwłaszcza w tym przedświątecznym okresie zachęcamy do szukania działalności, które pomagają najbardziej potrzebującym w naszym otoczeniu. Jedną z nich jest Wspólnota Hanna, która organizuje Domowe Święta z Bezdomnymi w Krakowie. Więcej dowiesz się tutaj:

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Są takie momenty, kiedy brakuje nam tchu.
Są takie chwile, kiedy nie mamy już na nic sił.
Są takie dni, kiedy trudno nam dostrzec nadzieję.

Nadziejnik, który trzymasz w swoich rękach, jest właśnie...

Skomentuj artykuł

Święty Mikołaj jest wśród nas! To wideo nie pozostawia żadnych wątpliwości
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.