To nowy sposób wsparcia osób z zepołem Downa

To nowy sposób wsparcia osób z zepołem Downa
(fot. shutterstock.com)
instagram.com / jp

Ostatnio pojawił się nowy sposób wsparcia dzieci z zespołem Downa. W internecie pojawia się coraz więcej zdjęć i opisów do nich.

Trzy strzałki stały się symbolem trisomii chromosomu 21. Mica May, mama synka z tym syndromem, razem z innymi mamami zdecydowała, że to będzie pierwszy tatuaż, jaki umieści na swojej skórze.

>> Dziewczynka z zespołem Downa podeszła do Franciszka w czasie audiencji. Reakcja papieża zdziwiła ochroniarzy

- Kiedyś rozmawiałyśmy z koleżankami o tym, żeby razem zrobić sobie tatuaż. Pewnego dnia po prostu wcieliłyśmy ten pomysł w życie. Nie mogłam sobie wyobrazić lepszego scenariusza, niż wzór, którym zwracam uwagę na jedną z moich pociech - napisała kobieta na Instagramie.

 

Getting these photos will never get old! Thanks for sharing @bklelemom and @littlesmiles321 ???? Love the tats and glad you had the perfect shirt for the occasion???? Omne Trium Perfectum. Available in various styles and sizes! Link in profile???????? . . . #alilsomethingextra #ds #t21 #321 #downsyndrome #upsyndrome #theluckyfew #morealikethandifferent #changingthefaceofbeauty #t21love #lifeisbetterwithyou #nothingdownaboutit #homiewithanextrachromie #t21awareness #rockthe21 #rockin #rockinit #shouttheirworth #photooftheday #dsdn #dsrocks #downsyndromeawareness #teamds #downsyndromelove #extrachromosome #specialneeds #downsyndromerocks #downrightperfect #theluckyfewtattoo

A post shared by A Lil Something Extra (@alilsomethingextra321) on

W akcję bardzo szybko włączyli się inni rodzice, a także ci, którzy chcą wesprzeć dzieci z zespołem Downa. W mediach społecznościowych pojawia się coraz więcej zdjęć z tatuażem. Ludzie chcą w ten sposób pokazać, że te dzieci są tak samo wartościowe i ważne, nie są inne.

>> Mają pięcioro dzieci, najmłodsze z nich ma zespół Downa

- Chcę wykrzyczeć światu, że jestem dumna z mojego dziecka. Nie bójmy się mówić o tym schorzeniu - mówiła jedna z mam.

Pod hasztagiem #theluckyfewtattoo można zobaczyć coraz więcej zdjęć i opisów zachęcających do podobnej formy wsparcia.

Pojawiają się też zdjęcia ojców ze swoimi pociechami podpisane "szczęśliwy i błogosławiony".

- Nigdy mnie do tego nie ciągnęło, ale poprzez trzy strzałki chcę pokazać światu, że warto rozmawiać o zespole Downa, a także doceniać tych ludzi, bo są naprawdę cudowni - napisała jedna z dziewczyn, posiadaczek "Lucky Tattoo".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Kropisz SJ, s. Ewa Bartosiewicz RSCJ, Maja Komasińska-Moller

Zamiast liczyć lata kalendarzowe, policz swoje „lata duchowe”!

Daty urodzenia w dowodzie nie zmienisz, ale to, jak szybko starzejesz się psy­chicznie, w dużej mierze zależy od Ciebie. Książka, którą oddajemy w Twoje ręce, jest krokiem...

Skomentuj artykuł

To nowy sposób wsparcia osób z zepołem Downa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.