Wspaniały gest francuskiego piłkarza. Pieniądze, które zarobił na Mundialu odda niepełnosprawnym dzieciom

Wspaniały gest francuskiego piłkarza. Pieniądze, które zarobił na Mundialu odda niepełnosprawnym dzieciom
(fot. PAP/EPA/YURI KOCHETKOV)
3 lata temu
thesun.co.uk / PAP / sz

Najmłodszy zdobywca dwóch bramek na Mundialu powiedział, że nie wyobraża sobie, że mógłby zrobić inaczej. Zobacz dlaczego.

Francuz Kylian Mbappe, to najmłodszy zdobywca dwóch bramek w meczu piłkarskich mistrzostw świata od czasu Pelego, W ostatnią sobotę otrzymał gratulacje od samego słynnego Brazylijczyka.

Dziś znowu jest na ustach wszystkich kibiców, a to dzięki wielkiemu sercu jakie okazał również poza boiskiem. 19-latek zdecydował, że pieniądze, które zarobił za swoje występy na Mundialu przekaże niepełnosprawnym dzieciom z fundacji Premiers de Cordees. Za każdy mecz w barwach reprezentacji Francji Mbappe otrzymuje 20 tys. euro.

"Nie wyobrażam sobie, żebym otrzymywał pieniądze za reprezentowanie swojego kraju" - powiedział mediom. Pomocnik francuskiej drużyny jest honorowym członkiem fundacji Premier de Cordees, która m.in. organizuje zajęcia sportowe dla niepełnosprawnych dzieci. Po każdym meczu stara się wspierać fundację.

Różne źródła podają, że Mbappe zgłaszał już wielokrotnie, że nie jest zainteresowany przyjmowaniem pieniędzy za międzynarodowe spotkania, w których reprezentuje Francję.

"Gra w Pucharze świata to czysta przyjemność i spełnienie marzeń. Chociaż gra toczy się też o pieniądze, to nic mnie to nie obchodzi" - dodaje Kylian Mbappe.

Mbappe, który ma 19 lat i sześć miesięcy, dwukrotnie trafił do siatki w wygranym 4:3 przez Francję meczu z Argentyną w 1/8 finału mundialu w Rosji.

Legendarny Pele, nazywany "królem futbolu", miał 17 lat i osiem miesięcy, gdy najpierw strzelił trzy gole Francji (5:2) w półfinale, a potem dwa gospodarzom - Szwecji (5:2) w finale mundialu w 1958 roku.

"Gratulacje Kylian Mbappe, dwa gole w mistrzostwach świata w tak młodym wieku plasuje Cię w dobrym towarzystwie. Powodzenia w następnych meczach, tylko nie przeciwko Brazylii" - napisał 77-letni Pele na Twitterze.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Szymon Żyśko
20,94 zł
29,90 zł

Zostaliśmy stworzeni na podobieństwo Boga, dlatego najbliżej Niego jesteśmy, będąc sobą.

Byli ludźmi takimi jak ty. Żyli intensywnie i kochali to, co robili. Ich historie to dowód na to, że niebo można odnaleźć tu i...

Skomentuj artykuł

Wspaniały gest francuskiego piłkarza. Pieniądze, które zarobił na Mundialu odda niepełnosprawnym dzieciom
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.