Wyśmiewali ją i nazywali "Avatarem". Przekuła swoją niepełnosprawność w atut i została modelką

Wyśmiewali ją i nazywali "Avatarem". Przekuła swoją niepełnosprawność w atut i została modelką
(fot. Facebook.com/ilkaBruehl)
Facebook.com/ilkaBruehl / theinsider.com / sz

Ma 26 lat i od kiedy tylko pamięta była pośmiewiskiem dla innych ludzi. Dziś patrzą na nią z podziwem.

Ilka Brühl urodziła się z rozszczepem twarzy. Jej deformacja należy do zaburzeń genetycznych zwanych dysplazją ektodermalną. Nie wykształcił się u niej nos, posiadała głęboki rozszczep podniebienia, a jej oczy przybrały charakterystyczny migdałowaty kształt. Przez całe swoje życie przeszła wiele operacji, które pozwoliły jej prawidłowo funkcjonować i oddychać, ale nie przywróciły jej "normalnego" wyglądu. Dziewczyna była więc nazywana przez swoich rówieśników "Avatarem". Wołano na nią również "Piąty Element".

Lekarze naprawili jej ciało, ale nie zdołali uleczyć duszy" - piszą dzisiaj o niej media. Ilka postanowiła zaprzyjaźnić się ze swoją chorobą i na przekór wszystkim została… modelką. Od wielu lat pasjonowała ją fotografia, która była jej ulubioną formą spędzania wolnego czasu. Pewnego razu wbrew wszystkiemu postanowiła stanąć po drugiej stronie obiektywu. Wcześniej dzieliła się w sieci jedynie portretami, które wykonywała dla innych. Sama nigdy nie miała odwagi być ich bohaterką. Jej własne zdjęcia musiały poczekać, aż zostaną odkryte przez bliskich. To oni namówili ją, aby dzieliła się nimi z ludźmi. Ilka zaczęła więc wrzucać je na jedno ze swoich kont społecznościowych i zachwyciła sobą świat.

 

Just some thoughts because I post so many photos of me lately: I was always a very shy person with no self-confidence. Don't worry I don't wallow in self-pity because it is my own decision how I interact with others (I know by now ????). But it wasn't easy to get this in my head. Photography helped me a lot, it was like a therapy. Both ways, to stand in front of a camera and to take photos. It shows me that every defect and mistake is a part of you and that's okay. Make the best of it ✅ So sorry for all the photos, but I need this because this is a long process. I'm on my way but there are still some obstacles to overcome. If you are not interested in this story I totally understand this, but then it is the best to leave my page for a while. And I want to thank you for all your lovely comments. I'm so sorry that I don't answer you at the moment. But every single comment means a lot to me and helps me on my journey. You are great ???? Sorry for this long post, but I had to say this???????? Photo: @sinanikita Model: Me

Post udostępniony przez Ilka Brühl (@ilkabruehl)

"Wiele razy byłam już bliska rezygnacji z tego, ponieważ przerażało mnie, że ludzie mogą wyśmiać mój wygląd (...) jak to już nie raz bywało w prawdziwym życiu" - pisze na swojej stronie internetowej Ilka.

Tymczasem ludzie w komentarzach piszą wprost: "jesteś niesamowicie piękna". Jej profil na Instagramie ma już ponad 14 tys. obserwujących.

Dziewczyna "uleczyła swoją duszę". "Stanięcie przed obiektywem pokazało mi, że każda wada i każdy błąd jest częścią ciebie, i tak jest dobrze. Trzeba tylko umieć to wykorzystać - dodaje, nazywając swoją pasję "autoterapią". Ilka nie boi się naturalnych portretów, które ukazują wszystkie jej niedoskonałości, ale sięga również po sesje stylizowane. Wygląda na nich niczym postacie ze starych obrazów, jej twarz na zdjęciach nie mówi "mam deformację", ale ukazuje pewną szlachetność i dostojność.

Młodą Niemką już zainteresowały się agencje modelingu i projektanci. Ona sama jest bardzo skromna i daleka od tego, by na swoim modelingu zarabiać. Jej misją jest mówienie wszystkim, że nie istnieje coś takiego jak kanony piękna, w których mieszczą się tylko wybrani.

"Nigdy nie przestanę przypominać światu, że każdy człowiek jest piękny!" - podsumowuje Ilka Brühl.

Ilka - jesteś piękna!

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Szymon Żyśko
20,94 zł
29,90 zł

Zostaliśmy stworzeni na podobieństwo Boga, dlatego najbliżej Niego jesteśmy, będąc sobą.

Byli ludźmi takimi jak ty. Żyli intensywnie i kochali to, co robili. Ich historie to dowód na to, że niebo można odnaleźć tu i...

Skomentuj artykuł

Wyśmiewali ją i nazywali "Avatarem". Przekuła swoją niepełnosprawność w atut i została modelką
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.