Mało znane oblicze Kamila Durczoka. Wzruszające zachowanie zmarłego dziennikarza

Mało znane oblicze Kamila Durczoka. Wzruszające zachowanie zmarłego dziennikarza
fot. PAP/Hanna Bardo
Super Ekspres / ml

Wraz ze śmiercią dziennikarza w sieci pojawiły się liczne wspomnienia związane z jego osobą i działalnością. Wśród nich znalazły się również takie, które opisywały dobroczynną działalność Kamila Durczoka.

Jak informuje "Super Ekspres" Durczok wspierał rodzinę Pana Torpedy, czyli Natana Gajka z Sosnowca, który zmaga się z chorobą nowotworową. "Za każde słowo Ci Kamilu dziękujemy - napisała na Twitterze ciocia chorego chłopca". 

"Chcę, żebyście wiedzieli, że dawał nam swoje wsparcie przez całe trzy lata choroby #PanTorpeda, że wiele prywatnych rozmów podnosiło mnie na duchu. Wiedział co mówi, sam chorował na raka przecież. Za każde słowo Ci Kamilu dziękujemy" - czytamy we wpisie Marty Witeckiej. 

Chłopak wciąż zmaga się z rakiem

Natan Gajek ma siedem lat i od kilkunastu miesięcy walczy ze złośliwym nowotworem. Gdy miał cztery lata zdiagnozowano u niego neuroblastomię - guz nadnercza o IV stopniu złośliwości. Od miesięcy chłopak walczy o swoje zdrowie i przechodzi liczne operacje i zabiegi, które maja na celu pokonanie choroby. Przydomek nadała mu jedna katowickich lekarek, która stwierdziła, że idzie on jak "torpeda" przez leczenie i walkę z chorobą. 

Kamil Durczok, który przez kilka lat wspierał rodzinę chłopca zmarł dzisiaj nad ranem w katowickim szpitalu w wieku 53 lat. 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Jan Kaczkowski, Joanna Podsadecka
24,43 zł
34,90 zł

Ostatnia rozmowa z księdzem Janem Kaczkowskim

Był inspiracją dla milionów ludzi - wierzących i niewierzących. Każdy, kto go słuchał, czuł: on mnie rozumie. Ksiądz Jan nie oferował tanich rad ani łatwych pocieszeń. Swoim życiem mówił:...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Mało znane oblicze Kamila Durczoka. Wzruszające zachowanie zmarłego dziennikarza
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.