Michał "Misiek" Koterski u Wojewódzkiego: "Bóg jest moim najlepszym przyjacielem"

Michał "Misiek" Koterski u Wojewódzkiego: "Bóg jest moim najlepszym przyjacielem"
Michał "Misiek" Koterski (fot. WojewódzkiKędzierski / YouTube.com)
YouTube.com / tk

Znany aktor Michał "Misiek" Koterski miesiąc temu wystąpił w programie "WojewódzkiKędzierski". Mówił m.in. o swojej najnowszej książce, w której opowiada o nałogach z jakimi przez wiele lat się zmagał, a także o tym, jak Bóg uratował go z tych uzależnień. W trakcie audycji nie mogło zabraknąć pytań o wiarę. Jakub Wojewódzki i Piotr Kędzierski, znani ze swych antychrześcijańskich poglądów, usłyszeli odważne świadectwo "Miśka", który nie wstydził się mówić o Bogu i stwierdził, że jest On jego "najlepszym przyjacielem".

Jeszcze przed rozpoczęciem programu Michał Koterski podarował Piotrowi Kędzierskiemu różaniec, który przywiózł prosto z Medziugorie. - Będzie modlone! - stwierdził "Misiek" na początku audycji.

"Misiek" Koterski o różańcu

Temat różańca postanowił kontynuować Kuba Wojewódzki, który zapytał Koterskiego, od kiedy ma kontakt z różańcem. - Od wizyty w Medziugorie, kiedy byłem [tam] trzy lata temu. Wcześniej modliłem się w takiej osobistej rozmowie z Bogiem (...). Trzy lata temu będąc tam ktoś mnie zapytał, czy potrafię modlić się na różańcu i odparłem, że nie. Wydawało mi się wtedy, że modlitwa własnymi słowami jest wystarczająca. Ktoś mi zaproponował, że mnie nauczy [modlić się na różańcu] i odparłem "ok". Nie ukrywam, że przed każdym ważnym spotkaniem modlę się (...) - odpowiedział "Misiek".

- Z mojej wiedzy heretyka wiem, że różaniec ma chronić cię przed heretykami - stwierdził Wojewódzki. - Dzisiaj cię nie ochronił, bo ja i Piotr raczej jesteśmy po drugiej stronie wiary. Ale ciekawi mnie, czy rzeczywiście [różaniec] zmniejsza dopływ diabła do ciebie i chroni przed grzechem (...) - kontynuował dziennikarz.

- (...) Ja się modlę, bo czuję się bezpieczniej, czuję się zaopiekowany przez Pana Boga (...) - odparł "Misiek" i przypomniał historię, kiedy kilka lat temu wystąpił w telewizyjnym programie u Kuby Wojewódzkiego. Była tam również piosenkarka Agnieszka Chylińska. Kiedy "Misiek" został zapytany o swoją wiarę, nie wyparł się jej, nie wyparł się Boga, na co Agnieszka odparła: "Dziękuję ci za to, że o tym powiedziałeś". - (...) Poczułem pełne wsparcie od Boga - dodał aktor.

DEON.PL POLECA

"Bóg jest dla mnie najlepszym przyjacielem"

- Czyli w twoim przypadku Pan Bóg jest takim Markiem Kotańskim (polski psycholog, który pomagał ludziom uzależnionym od alkoholu i narkotyków - przyp. red.)? - zapytał Wojewódzki. - Nie wiem, nie znam Marka Kotańskiego, nie wiem jaki był. Bóg jest dla mnie najlepszym przyjacielem, do którego mogę się zwrócić w każdej chwili. Ty zapytałeś, czy [Pan Bóg] chroni przed grzechem. Nie, nie chroni, bo my jesteśmy tylko ludźmi, my jesteśmy grzeszni. Bóg dał nam wolną wolę, za mnie życia nie przeżyje. Ja popełniam swoje błędy, ale to, co jest piękne w relacji z Bogiem, to to (...), że mnie kocha niezależnie od tego, jaki jestem - wyznał Michał Koterski.

- (...) Mocy Pana Boga przypisujesz swoje ozdrowienie z nałogów? - spytał Wojewódzki, na co "Misiek" odparł: "Tak, dokładnie". - A może ten Bóg to ty, tylko w innej postaci? Bo co Michał, jeśli Boga nie ma? - kontynuował dziennikarz.

"Osiem lat temu uklęknąłem i pierwszy raz w życiu poprosiłem Boga..."

- (...) Każdy ma prawo nazwać to sobie po swojemu. Wiele osób mówi: "To twoja siła wewnętrzna". Ja nie podważam tego, tylko wiem, jakie mam doświadczenie życiowe. Zmagałem się z uzależnieniem od 23 lat czynnie. Od 13. roku życia zażywałem narkotyki (...). Wylądowałem na dnie, przeszedłem wszystkie terapie, jakie są możliwe na świecie (...) i nigdy mi to nie pomagało. Ja nie podważam, że to nie pomaga (...), ale ja byłem przypadkiem beznadziejnym. Mam nawet poczucie, że moi rodzice w pewnym momencie się z tym pogodzili i nie walczyli z tym (...). Moje życie było ogromnym cierpieniem. Kiedy wstawałem rano czułem ogromny lęk. Żeby umyć zęby musiałem napić się piwa (...). Osiem lat temu uklęknąłem i pierwszy raz w życiu poprosiłem Boga z całych sił: "Boże, zabierz mi obsesję picia i brania, a ja zrobię wszystko, żeby już nigdy więcej nie sięgnąć po te używki" (...). To jest mój dowód na cud. Mój osobisty cud, którego ja doświadczyłem - powiedział "Misiek" Koterski.

Źródło: YouTube.com / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

Michał "Misiek" Koterski u Wojewódzkiego: "Bóg jest moim najlepszym przyjacielem"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.