4-latek udaje księdza i "celebruje" mszę. To wideo obejrzano już prawie 400 tys. razy

4-latek udaje księdza i "celebruje" mszę. To wideo obejrzano już prawie 400 tys. razy
(fot. Our Lady of Lourdes / facebook.com)
11 miesięcy temu
churchpop.com / Our Lady of Lourdes / facebook.com / pk

Poznajcie chłopca o imieniu Thaun. Ma nie tylko swój "ornat", zna również na pamięć niektóre części mszy świętej po łacinie. Czy zostanie kapłanem?

Oglądając to wideo, trudno się nie uśmiechnąć. Kilkulatek "odprawia" mszę z tak wielkim zaangażowaniem, że czasami naprawdę przypomina kapłana sprawującego Eucharystię.

Thaun podobno nauczył się na pamięć części mszy, często oglądając transmisję w telewizji.

Jak wam się podoba to, co robi Thaun? Zostawcie swoje opinie w komentarzach.

This is so cute

Cute Little Priest

Opublikowany przez Our Lady of Lourdes Środa, 5 czerwca 2019
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maja Komasińska-Moller
19,74 zł
32,89 zł

Piękno kobiecej emocjonalności

Radość, smutek, euforia, nadzieja, lęk, fascynacja, czułość, gniew, rozpacz, miłość. Świat uczuć jest niezwykły, rozległy i bardzo pogmatwany. Kobiece serce doświadcza go w sposób zupełnie wyjątkowy. Czasami przeżywanie uczuć jest przyjemne i...

Skomentuj artykuł

4-latek udaje księdza i "celebruje" mszę. To wideo obejrzano już prawie 400 tys. razy
Komentarze (3)
KW
Kornel Wolny
30 sierpnia 2019, 08:57
Niech mi ktoś powie, ile czasu i wiedzy trzeba, jakich sakramentów, aby odprawić Mszę Świętą? Gdyby w podobny sposób, jak ten czterolatek, postąpił nastolatek lub dorosły, też dla zabawy i setki lajków na YouTube, okrzyknęlibyście to profanacją! Modły przebłagalne i ekspiacje. A tu, czterolatek pięknie się bawi – urocze (sic!), choć nie ma zielonego pojęcia o znaczeniu tej zabawy. Gra przed publiką pełen dumy, że jest podziwiany. Za dziesięć lat, dokładnie z tych samych powodów – dla chwili sławy i sensacji, stanie przed kordonem policji z krzyżem w ręku, choć kwadrans wcześniej kogoś opluł. Co będzie musiał zrobić za kolejne dziesięć lat, aby znów jego wizerunek obiegł media? Proponuję chwilę głębokiej refleksji.
24 czerwca 2019, 23:40
Piękne, dzieci bardzo poważnie traktują zabawę. Znam podobne przypadki nie tylko w mojej rodzinie. Ale też w 2 czy 3 kościołach widziałem godny podziwu udział kilku dzieci we Mszy św. w sposób, który jest wielką lekcją wiary także dla dorosłych.
AG
Adam Gancarz
24 czerwca 2019, 14:00
Zastanawiające i podziwu godne, jak może wniknąć w upodobanie dziecka sprawowanie liturgii. W istocie: skoncentrowanie na Najwyższym; nic na sobie. Minimalna, acz zrozumiała nieporadność dziecka, zdominowana starannością. Uczyć może dorosłego: nielekceważenia dziecka i bezdyskusyjnej jego relacji do Ojca. Życzyć się chce, żeby Pan dalej prowadził – co się Mu pewnie podoba.

Skomentuj artykuł

4-latek udaje księdza i "celebruje" mszę. To wideo obejrzano już prawie 400 tys. razy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.