Burmistrz miasteczka pod opieką weterynarza

Burmistrz miasteczka pod opieką weterynarza
(fot. Lisandro M. Enrique / flickr.com)
PAP / slo

16-letni kot Stubbs, honorowy burmistrz miasta Talkeetna w amerykańskim stanie Alaska, przebywa pod opieką weterynaryjną po tym jak został zaatakowany przez psa - podaje BBC News. Burmistrz ma m.in. przebite płuco; władzę w mieście "sprawuje" od 15 lat.

Właścicielka Stubbsa Lauri Stec zgłosiła atak służbie opieki nad zwierzętami. Kot odniósł poważne obrażenia, gdyż oprócz przebitego płuca ma stłuczone biodra, głęboką ranę w boku oraz złamany mostek. Brak informacji o sprawcy ataku.

Leczenie burmistrza kosztowało już łącznie 2 tys. dolarów. Fani kota nie są jednak obojętni i datki na pokrycie rachunków za kurację wpływają nawet z Australii.

Stubbs jest w swoim miasteczku gwiazdą. "Wszyscy go kochamy" - powiedział brytyjskiej gazecie "Daily Telegraph" Geoff Pfeiffer, kelner w pubie, gdzie lubi przesiadywać koci burmistrz.

DEON.PL POLECA

Talkeetna, miasteczko położone 185 km od Anchorage i liczące około 900 mieszkańców, nie ma "ludzkiego" burmistrza. Wyborcom nie podobali się kandydaci w kampanii sprzed 15 lat i zdecydowali wówczas o wyborze honorowego burmistrza. Kot ma własne konto na Facebooku i Twitterze i od czasu ataku zdobywa jeszcze więcej fanów.

Życie w Talkeetna było inspiracją dla autorów serialu "Przystanek Alaska".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Burmistrz miasteczka pod opieką weterynarza
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.