Dziewczynka odnalazła w muzeum najstarszy... Fidget Spinner

Dziewczynka odnalazła w muzeum najstarszy... Fidget Spinner
(fot. twitter.com)
relevantmagazine.com / wc / kw

Dziewczynka na wystawie w Instytucie Orientalistyki w Muzeum w Chicago zauważyła niesamowite podobieństwo jednego z eksponatów do fidget spinnera.

"Starożytna zabawka" to dorobek kultury starożytnej Mezopotamii. Wykonany z gliny przedmiot zdaniem odwiedzających śmiało można byłoby nazwać najstarszym fidget spinnerem, ponieważ ma on aż 4000 lat!

Ulubiona zabawka szatana >>

Po tym jak matka dziewczynki opublikowała zdjęcie na jednym z serwisów internetowych, sieć zalała fala komentarzy internautów, którzy z przekonaniem pisali: "Oto dowód na to, że na świecie nie ma oryginalnych pomysłów".

Entuzjazm użytkowników internetu zgasił jednak naczelny kustosz muzeum Jean Evans, który zaprzeczył istnieniu starożytnych fidget spinnerów. "Archeolodzy prowadzący wykopaliska uznali odnaleziony przedmiot za unikatowy, spekulowali czy mógł być on obracany i używany do wróżenia przyszłości z gwiazd. Myślę, że znalezisko mogło być także wykorzystywane jako broń" - powiedział.

Fidget spinner to zabawka zręcznościowa, stworzona przez amerykańską inżynier Catherine Hettinger w 1993 roku. Jednak swoją popularność na świecie, a także w Polsce zdobyła w połowie bieżącego roku.

Ksiądz pokazuje "katolicką" sztuczkę z fidget spinnerem [WIDEO] >>

Początkowo przedmiot ten miał być pomocny w koncentracji oraz w redukcji lęków u dzieci z ADHD i autyzmem, ale mimo spekulacji takie działanie nie zostało nigdy udowodnione.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Katarzyna Olubińska
26,94 zł
44,90 zł

Kogo spotkasz w wielkim mieście?

Była jedną z wielu młodych, ambitnych dziewczyn, które zjeżdżają z całej Polski do Warszawy, aby spełnić swoje marzenia. Konsekwentnie realizowała plan na idealne życie. Praca kilkanaście godzin na dobę, perfekcja...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Dziewczynka odnalazła w muzeum najstarszy... Fidget Spinner
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.