Feministyczna rewolucja w klockach Lego

Feministyczna rewolucja w klockach Lego
Koniec męskiej dominacji w świecie Lego (fot. dangoodwin / flickr.com)
PAP / drr

Producent klocków Lego wprowadza nowe zestawy z ludzikami płci żeńskiej. Oprócz różowych lustereczek, kokardek i piesków mają one również młotki, imadła, mikroskopy, lunety, menzurki i tablice do kreślenia matematycznych wzorów - informuje "Metro".

Pod koniec zeszłego roku gazeta opisała perypetie tatusia 6-latki, który miał problemy ze znalezieniem tanich zestawów dla dziewczynek. Lego Polska przyznało wtedy, że asortyment taki faktycznie mają ograniczony.

Teraz to się zmieni. Wśród zestawów, które właśnie trafiają na półki amerykańskich, brytyjskich i francuskich sklepów, są również przeznaczone dla dziewczynek. Oprócz jednak dziewczynek z różowymi lustereczkami, pieskami i kokardkami, są też młotki, imadła, mikroskopy, kosiarki do trawy, lunety do badań astronomicznych. Ogrodniczka jeździ na traktorze, a dziewczynka naukowiec przeprowadza chemiczne eksperymenty i kreśli na tablicy skomplikowane matematyczne wzory. Zmiany wytłumaczono badaniami przeprowadzonymi przez firmę.

14 nowych zestawów dla dziewczynek w wieku 5-9 lat ma trafić do naszych sklepów w kwietniu, a kolejnych 14 - podobnie postępowych - w drugiej połowie roku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Feministyczna rewolucja w klockach Lego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.