Gdy Jan Paweł II został bohaterem komiksu Marvela

Gdy Jan Paweł II został bohaterem komiksu Marvela
(fot. Wojciech Mucha / facebook.com // shutterstock.com)
church pop / kk

Najpopularniejsi bohaterowie komiksów Marvela to Spider-Man, Iron Man czy Hulk, ale w styczniu 1982 roku amerykańskie wydawnictwo dołączyło nową ikonę do ich panteonu: papieża Jana Pawła II.

Opublikowany w 1982 roku zeszyt, opisywał życie papieża-Polaka aż do daty wydania. Okazał się być wielkim sukcesem i sprzedał się w milionach egzemplarzy na całym świecie. Nadal można zakupić to wydawnictwo np na Amazonie.

Gdy Jan Paweł II został bohaterem komiksu Marvela - zdjęcie w treści artykułu

(fot. comicbookjunkie.wordpress.com)

DEON.PL POLECA


Na pomysł komiksu wpadł ks. Julian, który pracował w Tokio. Jego sąsiadem był przedstawiciel Marvela w Japonii - Gene Pelc. Gdy papież udał się z pielgrzymką do tego kraju, ks. Julian przekazał Janowi Pawłowi II komiks Marvela o… św. Franciszku z Asyżu. Błyskawicznie wpadł na pomysł żeby ukazać życie papieża-Polaka w tej samej formie.

Po rozmówieniu się z Ojcem Świętym, ks. Julian zaaranżował spotkanie z Pelcem i ks. Mieczysławem Malińskim, który reprezentował papieża. Obaj udali się do siedziby Marvela w Nowym Jorku, gdzie spotkali się z ówczesnym szefem wydawnictwa Jimem Shooterem, scenarzystą Stevenem Grantem i rysownikiem Johnem Tartaglione. To oni stworzyli przyszły zeszyt specjalny.

Sukces komiksu o Janie Pawle II wywołał większe zainteresowanie tematyką religijną i w 1984 roku ukazał się zeszyt poświęcony Matce Teresie z Kalkuty, którego autorem także był Tartaglione.

Co ciekawe papież pojawił się również w jednym z numerów serii "Fantastyczna Czwórka" (vol 3 #54) z 2002 roku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Gdy Jan Paweł II został bohaterem komiksu Marvela
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.