"3. Symfonia" Mykietyna zabrzmi po raz drugi

"3. Symfonia" Mykietyna zabrzmi po raz drugi
Paweł Mykietyn (fot. youtube.pl)
culture.pl / pz

"3. Symfonia" Pawła Mykietyna, pięcioczęściowe dzieło zainspirowane hip-hopem, muzyką rockową i klubową zabrzmi w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.

Utwór zagra orkiestra kameralna Aukso pod dyrekcją Marka Mosia. Partię solową wykona znakomita śpiewaczka Jadwiga Rappé.

"3. Symfonia" Pawła Mykietyna została zamówiona przez Narodowy Instytut Audiowizualny w związku z Inauguracją Przewodnictwa Polski w Radzie Unii Europejskiej. Prawykonanie "Symfonii" na alt i orkiestrę do słów Mateusza Kościukiewicza odbyło się 1 lipca 2011 roku w Filharmonii Narodowej. Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej dyrygował Reinbert de Leeuw, śpiewała Jadwiga Rappé.

"3. Symfonia" to eksperymentalny, pięcdziesięciominutowy utwór dedykowany Michałowi Merczyńskiemu, dyrektorowi Narodowego Instytutu Audiowizualnego. Jest drugą opublikowaną symfonią w dorobku kompozytora i zarazem kolejną odsłoną gry z gatunkiem. To fascynująca podróż przez słowa, dźwięki, a także obrazy, które przygotował Denis Gauguin, gwarantująca mocne przeżycie artystyczne.

Na stronie www.dwutygodnik.com znajduje się wywiad z kompozytorem, przeprowadzony tuż po prawykonaniu zamówionego przez NInA dzieła.

Drugie wykonanie "3. Symfonii" Pawła Mykietyna odbędzie się 17 grudnia 2011 (godz. 19:00) w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Koncert będzie transmitowany w Programie Drugim Polskiego Radia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"3. Symfonia" Mykietyna zabrzmi po raz drugi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.