59 tys. funtów za biblię Elvisa Presleya

59 tys. funtów za biblię Elvisa Presleya
(fot. omegaauctions.co.uk)
PAP / drr

Biblia, należąca kiedyś do króla rock and rolla Elvisa Presleya, osiągnęła na aukcji zorganizowanej w Wielkiej Brytanii z okazji 35. rocznicy śmierci artysty cenę 59 tys. funtów.

Zawierająca zapiski samego Presleya Biblia była bożonarodzeniowym prezentem, który piosenkarz otrzymał w 1957 roku w swojej posiadłości Graceland od wujka Vestera i ciotki Clettes.

Do tej pory księga znajdowała się w zbiorach brytyjskiego kolekcjonera, który postanowił wyprzedać jedną czwartą swoich pamiątek po Presleyu.

- Atmosfera na aukcji była niesamowita; brało w niej udział ponad 300 osób, oferty kupna napływały przez internet i telefonicznie z całego świata - powiedział Karen Fairweather, jeden z licytatorów.

Szczęśliwym nabywcą biblii króla rock and rolla został mieszkający w Wielkiej Brytanii Amerykanin, który pragnie zachować anonimowość.

Na aukcji zorganizowanej w Stockport w hrabstwie Greater Manchester pod młotek trafiło w sumie ponad sto pamiątek po artyście, w tym brudna bielizna piosenkarza. Nie osiągnęła jednak minimalnej ceny sprzedaży wynoszącej 7 tys. funtów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

59 tys. funtów za biblię Elvisa Presleya
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.