"Bóg to wie, jak mijaliśmy to, co złe". Ksiądz rapuje o swoim życiu [MUZYKA]

"Bóg to wie, jak mijaliśmy to, co złe". Ksiądz rapuje o swoim życiu [MUZYKA]
(fot. youtube / ks. Jakub Bartczak)
youtube / pch

To świadectwo księdza Jakuba Bartczaka porusza młodzież w Polsce! Słuchaj, niech poruszy i Ciebie!

Oto piosenka zatytułowana "Świadectwo", w której ks. Jakub opowiada o swoim życiu:

Jak powiedział nam ksiądz Jakub, ten utwór jest dla niego bardzo osobisty. "W utworze podzieliłem się swoim świadectwem wiary i śmierci bliskich osób - najpierw taty, gdy byłem małym dzieckiem, a póżniej brata, który zmartł w bardzo młodym wieku. Te wydarzenia były dla mnie bodźcem radykalnego wyboru Chrystusa jako Pana mojego życia. Refren opowiada o tym wyborze między życiem "na pełnej petardzie" a pogrążeniu się w totalnej ciemności i pretensji do Boga".

Święty od życia na pełnej petardzie >>

Ks. Bartczak mówi nam dalej o tym, że "Utwór skierowany jest do fanów hip hopu, młodych ludzi którzy również muszą w swoim zyciu dokonywać wyborów. Stylistyka teledysku jest podobna do tych ulicznych, ale morał jest zupełnie odwrotny - stąd druga zwrotka mówiąca o prawdziwym sukcesie życiowym osiągniętym przez wiarę".

Na pytanie jak ewangelizować młodych, ksiądz Jakub powiedział, że trzeba być szczerym. "Pochodzę ze środowiska hip hopowego; wiąże mnie z nimi pochodzenie, język, podobne gusty ale jestem księdzem - i to moje środowisko hip hopowe bardzo potrzebuje równiez Boga".

Ksiądz Jakub Bartczak pracuje w archidiecezji wrocławskiej, w miejscowości Sulistrowice. Jestem tam wikariuszem oraz duszpasterzem młodzieży. Wydał dwie płyty: "Powołanie" oraz "Po prostu wierzę". Jego ostatni singiel to "Bóg jest, działa". Przygotowuje obecnie nową płytę.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Wons SDS
11,82 zł
16,89 zł

20 rozważań o codziennych wyborach

„Jako osoby wolne żyjemy w napięciu między stanem łaski a stanami pokusy i grzechu. Dzisiejszy świat próbuje przemilczeć to napięcie. Lansuje modele życia bez napięć i bez walki. (…) W...

Skomentuj artykuł

"Bóg to wie, jak mijaliśmy to, co złe". Ksiądz rapuje o swoim życiu [MUZYKA]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.