Chick Corea na krakowskiej imprezie jazzowej

Chick Corea na krakowskiej imprezie jazzowej
Hondorp - Prins - Castellucci Trio (fot. jazz.krakow.pl)
wab

Kolejna, 17. edycja międzynarodowego festiwalu jazzowego rozpocznie się 11 kwietnia koncertem Chicka Corei.

Festiwal "Starzy i Młodzi, czyli jazz w Krakowie" to cykl wiosennych koncertów z udziałem znakomitych artystów - gwiazd polskiego i światowego jazzu. Unikalna formuła festiwalu polega na umożliwieniu artystycznej konfrontacji młodych muzyków z ich mistrzami.

ARTYŚCI:

CHICK COREA – solo piano (11 IV 2011)

Chick Corea uważany jest za jedną z najważniejszych postaci światowej sceny jazzowej. Obok Herbiego Hancocka i Keitha Jarretta - uznawany za najlepszego jazzowego pianistę dwudziestego wieku. Jako jeden z pierwszych wykorzystał potencjał instrumentów elektronicznych, stając się pionierem nurtu fusion. W znacznym stopniu wpłynął na kształtowanie takich gatunków jak post-bop, jazz latynoski, free jazz czy jazz awangardowy. Występował w zespole Milesa Davisa, uczestniczył w nagraniu jego słynnych albumów: "Filles De Kilimanjaro", "In a Silent Way", "Bitches Brew" czy "Miles Davis at the Fillmore".

ADAM PIEROŃCZYK / Komeda - The Innocent Sorcerer gość specjalny: GARY THOMAS (13 IV)

Adam Pierończyk - saksofon tenorowy i sopranowy, aranzacje
Gary Thomas / USA - saksofon tenorowy
Nelson Veras / Brazylia - gitara
Max Mucha - kontrabas
Łukasz Żyta - instrumenty perkusyjne, perkusja

Magia muzyki Krzysztofa Komedy w znakomitych aranżacjach Adama Pierończyka, jednego z najbardziej kreatywnych saksofonistów polskiej sceny jazzowej. Najnowszy projekt Adam Pierończyka, nominowany do nagrody "Fryderyk 2011" jako JAZZOWY ALBUM ROKU (obok nominacji JAZZOWY MUZYK ROKU, JAZZOWY KOMPOZYTOR ROKU, JAZZOWY ALBUM ROKU 'El BUSCADOR').

Hondorp - Prins - Castellucci Trio (14 IV)

John Hondorp - organy hammonda (Holandia)
Jeanfrancois Prins - gitara (Belgia)
Bruno Castellucci - perkusja (Belgia)

John Hondorp, profesor w klasie organów Hammonda w ArtEZ School of the Arts Enschede w Holandii wraz z brukselsko-berlińsko-nowojorską gwiazdą gitary - Jeanfrancois Prinsem oraz perkusistą Tootsa Thielemansa - Bruno Castelluccim wyniosą tradycyjne trio organowe przywodzące na myśl czasy świetności Wesa Montgomerego i Jimmy Smitha na wyższy – współczesny poziom. Oryginalny i interaktywny jazz najwyższych lotów.

Premierowe projekty najmłodszego pokolenia artystów jazzowych. Gościem specjalnym tego maratonu muzycznego będzie KARIMSKI CLUB. Karimski Club to międzynarodowy kolektyw muzyków. Każde spotkanie z Karimski Club to kilkugodzinna podróż multikulturowa, wybuchowa mieszanka rytmów, muzycznych stylistyk i światów.

Live Act z KC to niesamowita dawka pozytywnej energii, której źródłem jest prawdziwa przyjaźń, nieskrępowana różnicami językowymi, wyznaniowymi. I mimo, że brzmi to może na pozór banalnie, spotkanie z Karimski Club rozwiewa wszelkie wątpliwości i udowadnia, że sztuka jest ponad wszelkimi podziałami.

Pomysłodawcą i założycielem Karimski Clubu jest Karim Martusewicz – basista zespołu VooVoo. Skupia wokół siebie wielu młodych, wybitnych artystów z całego świata.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Chick Corea na krakowskiej imprezie jazzowej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.