Ciarki przejdą ci po plecach, kiedy zobaczysz i usłyszysz to wykonanie Andrea Bocelliego [WIDEO]

Ciarki przejdą ci po plecach, kiedy zobaczysz i usłyszysz to wykonanie Andrea Bocelliego [WIDEO]
(fot. PAP/EPA/MATTEO CORNER)
PAP / facebook.com / ml

Pusta katedra i plac przed nią. Samotny artysta i jego głos. Trudno nie wzruszyć się, kiedy słucha (i widzi) się takie wykonanie w związku z pandemią koronawirusa. Ta piosenka to znaczący i bardzo mocny symbol.

Wyjątkowy koncert odbył się w Niedzielę Wielkanocną i był transmitowany w serwisie YouTube. Słynny śpiewak wystąpił w pustej Katedrze Narodzin św. Marii w Mediolanie.

Gotycka katedra przy placu Duomo w Mediolanie to jedna z najbardziej znanych budowli nie tylko we Włoszech, ale i w całej Europie. W Wielkanoc z powodu pandemii COVID–19 nie mogli zebrać się w niej wierni. Odbył się w niej za to koncert „Music for Hope”, podczas którego zaśpiewał Andrea Bocelli. Całość była transmitowana w serwisie YouTube w niedzielę 12 kwietnia o 19.00.

(fot. PAP/EPA/LUCA ROSSETTI / COURTESY SUGAR PRESS)(fot. PAP/EPA/LUCA ROSSETTI / COURTESY SUGAR PRESS)

„Wierzę w moc wspólnej modlitwy” - napisał Andrea Bocelli w oficjalnym oświadczeniu, w którym odniósł się do koncertu. „Wierzę w chrześcijańską Wielkanoc, uniwersalny symbol odrodzenia, którego wszyscy – wierzący czy nie – naprawdę teraz potrzebują. Dzięki muzyce transmitowanej na żywo połączymy miliony dłoni na całym świecie (…). Hojny, odważny i aktywny Mediolan i całe Włochy, będą wkrótce znowu wzorem renesansu, na który wszyscy czekamy. To będzie wielka radość doświadczyć tego w Duomo, w trakcie wielkanocnych uroczystości, które przywołają tajemnicę narodzin i odrodzenia” - dodał śpiewak.

DEON.PL POLECA

(PAP/EPA/LUCA ROSSETTI / COURTESY SUGAR PRESS)(PAP/EPA/LUCA ROSSETTI / COURTESY SUGAR PRESS)

Organizatorem koncertu były władze Mediolanu, a partnerami Veneranda Fabbrica del Duomo, Sugar Music, Universal Music Group i YouTube. Bocelli za swój występ nie pobrał wynagrodzenia. 

Całość koncertu możesz zobaczyć poniżej. 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Grzegorz Strzelczyk

Ze wszystkich miłości ta jest chyba najtrudniejsza

Kościół jest jak potężne drzewo, w którego koronie każdy może się schronić i posilić. Tam, gdzie owoce, są jednak i czarne ptaszyska, zawzięcie wydziobujące to, co próbuje wyrosnąć....

Skomentuj artykuł

Ciarki przejdą ci po plecach, kiedy zobaczysz i usłyszysz to wykonanie Andrea Bocelliego [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.