"Eurowizja" nie chce krzyża w polskim teledysku. Ocenzurowano wideoklip Tulii

"Eurowizja" nie chce krzyża w polskim teledysku. Ocenzurowano wideoklip Tulii
(fot. TuliaVEVO / youtube.com)
2 lata temu
"Gość Niedzielny" / pk

Celowo usunięto krzyż z teledysku zespołu Tulia, który będzie reprezentował Polskę na najbliższej "Eurowizji". Agentka zespołu tłumaczy, co było tego przyczyną. Co o tym sądzicie?

Na początku tygodnia w sieci pojawiła się informacja o powstaniu dwóch wersji teledysku piosenki "Pali się" zespołu Tulia, który będzie reprezentował Polskę na konkursie "Eurowizja". W angielskiej wersji wideoklipu krótkie ujęcie z kobietami idącymi na tle stojącego krzyża zostało zastąpione innymi przebitkami.

Informację zamieścił na swojej stronie "Gość Niedzielny". W środę rano portal opublikował kolejną informację, tym razem z wypowiedzią agentki zespołu, jakiej udzieliła serwisowi "plejada.pl". Wynika z niej, że usunięcie krzyża z teledysku "Pali się" było celowe i narzucone przez regulamin "Eurowizji".

"Regulamin Eurowizji zabrania promowania jakichkolwiek instytucji i symboli religijnych, a tym jest krzyż - powiedziała management zespołu. - Wszelkie zażalenia kierowałabym do organizatorów. Tulia oraz wydawca, wypełniają przepisy regulaminu, który trafia do nas od organizatorów" - dodała agentka, cytowana przez "GN".

Poniżej prezentujemy dwie wersje teledysku - polską, z krzyżem:

…i ocenzurowaną - angielską:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa
17,50 zł
25,00 zł

Niezwykły zbiór, owoc pracy kilku jezuitów. Pomagali oni ludziom w modlitwie, jaką jest droga krzyżowa. Różnym ludziom. Śmiało można powiedzieć, że podobnym do Ciebie i Twoich przyjaciół.

Możesz to po prostu przeczytać, możesz wybrać coś...

Skomentuj artykuł

"Eurowizja" nie chce krzyża w polskim teledysku. Ocenzurowano wideoklip Tulii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.