Festiwal muzyki dawnej - "Muzyka w Raju"

Festiwal muzyki dawnej -  "Muzyka w Raju"
Alexis Kosenko (fot. materiały festiwalu "Muzyka w Raju"/ culture.pl)
culture.pl / ns

Już po raz dziewiąty w seminarium duchownym w Gościkowie-Paradyżu w Lubuskiem zabrzmi "Muzyka w Raju". Na festiwalu muzycy z Francji, Danii, Włoch będą prezentować muzykę średniowiecza, renesansu i baroku.

Festiwal "Muzyka w Raju" rozpocznie się koncertem francuskiej orkiestry Les Ambassadeurs, która gra na instrumentach historycznych. Słuchacze zgromadzeni w pięknych wnętrzach paradyskiego seminarium usłyszą kompozycje m.in. Antonio Vivaldiego i Jana Dismasa Zelenki.

Do 28 sierpnia wystąpią jeszcze m.in. trio Alpha, flecistka Bollete Roed, saksofonista Peter Navarro-Alonso, akordeonista Andreas Borregaard i La Morra - międzynarodowa formacja specjalizująca
się w muzyce europejskiej powstałej w czasach późnego średniowiecza i wczesnego renesansu.

"Nawet bardzo wyrafinowane i trudne muzycznie koncerty przyciągają sporą publiczność i co najważniejsze: publiczność bardzo kompetentną, która po koncertach prowadzi z muzykami otwarty, świadomy dialog, chętnie wymienia poglądy" - powiedział dyrektor festiwalu Cezary Zych.

Na festiwalu, którego pierwsza edycja odbyła się w 2003, prezentowana jest świecka i sakralna muzyka dawna. Głównym organizatorem jest Fundacja Muzyki Dawnej "Canor".

Artyści koncertują w malowniczo położonym klasztorze cysterskim z XIII-XIV wieku, który został powiększony i przebudowany w stylu późnego baroku w wieku XVIII.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Festiwal muzyki dawnej - "Muzyka w Raju"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.