Gwiazdy na jubileuszowym Rawa Blues Festival

Gwiazdy na jubileuszowym Rawa Blues Festival
Ireneusz Dudek (Shakin Dudi) na 29. Rawa Blues Festival (fot. rawablues.com)
PAP / psd

Gwiazdy światowego bluesa, które występowały już na katowickim festiwalu Rawa Blues w minionych latach, zagrają w październiku podczas jubileuszowej, 30. edycji tej imprezy.

Rawa Blues Festival to największy i najstarszy w Polsce festiwal muzyki bluesowej. Impreza odbywa się co roku w Katowicach, nieprzerwanie od 1981. W tym roku fani wypełnią halę "Spodka" w sobotę 9 października. Pomysłodawca i dyrektor festiwalu, Ireneusz Dudek, ujawnił już nazwiska głównych gwiazd imprezy.

"Zdecydowaliśmy, że zaproszone zostaną postaci światowego bluesa, których występ na Rawie szczególnie zapadł w pamięć fanom. Stąd pomysł retrospekcji najlepszego dorobku festiwalu" - wyjaśnił Dudek.

Wśród tegorocznych gwiazd będą m.in. James Blood Ulmer Memphis Blood feat, Vernon Reid, Rick Estrin and The Nightcats to perform with Charlie Baty oraz Nora Jean Bruso.

68-letni dziś amerykański śpiewający gitarzysta James Blood Ulmer wystąpił w Katowicach w 2005 r. - w roku 25-lecia festiwalu, podobnie jak brytyjski gitarzysta rockowy i jazzowy. Vernon Reid (założyciel i lider grupy Living Colour).

Pochodzący z San Francisco Rick Estrin to mistrz bluesowej harmonijki, członek formacji Little Charlie & the Nightcats; w Katowicach wystąpił w 2004 r. Amerykańska wokalistka Nora Jean Bruso, zaliczana do "najwspanialszych kobiet Chicago Bluesa" była wśród gwiazd festiwalu w 2006 r.

Trwa także rekrutacja zespołów, które wystąpią na dużej i małej scenie przed koncertem finałowym. Wyłoni je rada artystyczna festiwalu, w tym roku preferując wykonawców, którzy zaproponują projekty przygotowane specjalnie z okazji 30-lecia festiwalu Rawa Blues.

Grupy zainteresowane udziałem w imprezie mogą wysyłać swoje zgłoszenia - informację o zespole wraz z płytą cd/dvd na ręce Ireneusza Dudka (skr. poczt. 21, 43-384 Jaworze). Termin nadsyłania zgłoszeń upływa z końcem kwietnia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Gwiazdy na jubileuszowym Rawa Blues Festival
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.